Brněnský Hanzlík litoval: Rozhodlo prvních deset minut

Žlutá vlna uhasila Kometu a série je vyrovnaná
V sobotu měli fanoušci zlínských hokejistů na domácím stadionu dobrou náladu už od prvních minut. Podívejte se, čim je domácí hráči v šestém zápase čtvrtfinálové série s Kometou Brno potěšili.
...spustili skvělé střelecké představení a brněnský Marek Čiliak nestačil vytahovat puky z brány.
Během první třetiny skončily za jeho zády rovnou čtyři rány, mimo jiné i ta Ondřeje Veselého.
Ještě před ním se prosadilo trio Okál, Holík a Vlach.
Foto: Lukáš Drštička
ČTK ČTK
22. 3. 2015 6:00
Vyhlídky hokejistů Komety Brno na proměnění prvního mečbolu ve čtvrtfinálové sérii se Zlínem na soupeřově ledě rychle zhasly.

Zlín - Vyhlídky hokejistů Komety Brno na proměnění prvního mečbolu ve čtvrtfinálové sérii se Zlínem na soupeřově ledě rychle zhasly. Podle obránce Jana Hanzlíka byla důležitým momentem domácí přesilovka pět na tři hned ve třetí minutě, po níž hosté prohrávali už 0:2.

I když se Brňané připravovali na úvodní nápor Zlína, neodolali mu. Čtyři inkasované góly v úvodní třetině daly duelu číslo šest naprosto jednoznačný charakter. "Promarnili jsme začátek, rozhodlo prvních deset minut," řekl novinářům Hanzlík.

Po rychle inkasované Okálově brance navíc přišlo vyloučení dvou brněnských hráčů. "Oslabení bylo hodně dlouhé. Hrát ve třech dvě minuty je náročné. Chybělo nám osm vteřin k tomu, abychom udrželi i v takovém oslabení čisté konto. Možná jsme soupeři měli více překazit založení útoku, který předcházel brance," uvedl Hanzlík.

Těsně před inkasováním druhého gólu zůstali při založení útoku Zlína na ledě dokonce pouze dva hráči Brna. Na vině bylo nedorozumění na střídačce. Než na led naskočil Jan Káňa, uběhlo téměř deset sekund. "Je pravda, že jsme byli v tu chvíli na ledě pouze dva, když Zlín zakládal akci. Ale pak už jsme byli ve třech, když puk dobře trefil obránce Aleš Holík," dodal Hanzlík.

Přiznal, že stav 0:2 po pěti minutách psychice týmu moc nepomůže. "Všechny puky se odrážely k soupeři. Potom ještě přidal soupeř dva smolné góly. Zlín má tady, co já hraji extraligu, vždycky začátky dobré. Tlačí je lidi, zkouší jít do přečíslení," uvedl obránce Komety.

"Musíme hrát jako doma"

Tlak se nepodařilo zastavit Brňanům ani v předcházejících zápasech. Měli špatný úvod ve čtvrtém utkání ve Zlíně i v předcházejícím duelu v Brně. "Šli jsme do zápasu s taktikou, že pět minut budeme bránit, vyházíme jim puky a zkusíme nápor otupit. Ale neudělali jsme to. Chtěli jsme vyhrát alespoň poslední třetinu. Ale ani to se nám nepodařilo," posteskl si Hanzlík.

Tým podle něj nyní musí hodit prohru rychle za hlavu. "Měli jsme mečbol, ale je to 3:3. Rozhodne sedmý zápas. Psychika na naší straně je v pořádku. My musíme změnit nástup do utkání a hrát jako doma. To, co nás zdobilo čtyři zápasy, možná pět. Dohrávat souboje a víc hrát u nich ve třetině," nastínil Hanzlík taktiku na pondělní duel.

Sedmý zápas v Brně označil za hranici mezi úspěchem a neúspěchem. "Když vypadneme, tak bude pro nás sezona neúspěšná. Musíme se na něj připravit co nejlépe. V Kometě se mi sedmé zápasy dařily, předtím ve Spartě v nich ale nemám dobrou bilanci. Prý Sparta sedmý zápas nikdy nevyhrála. Prý. Já to moc nesleduji. Psalo se, že Zlín umí pod tlakem hrát, že je pod ním celou sezonu. Ale to jsou takové tlachy," usmál se Hanzlík.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy