Bříza kritizoval rozhodčí, hokejová Sparta za to zaplatí

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 3. 2016 9:03
Hokejová Sparta dostala od disciplinární komise extraligy pokutu 10 tisíc korun za hodnocení výkonu rozhodčích v den zápasu, které zakazuje herní řád.
Petr Bříza.
Petr Bříza. | Foto: Economia

Praha - Hokejová Sparta dostala od disciplinární komise extraligy pokutu 10 tisíc korun za hodnocení výkonu rozhodčích v den zápasu, které zakazuje herní řád. Platit musí za výrok předsedy představenstva Petra Břízy po nedělním třetím čtvrtfinálovém utkání play off ve Zlíně. Informoval o tom Český svaz ledního hokeje v tiskové zprávě.

"Doufám, že tam napíšete, co tady s námi předvádějí," řekl Bříza podle disciplinární komise médiím bezprostředně po zápase, který Sparta vyhrála 3:2 a ujala se v sérii vedení 3:2. Duel řídili jako hlavní sudí Jan Hribik s Petrem Úlehlou a čároví Stanislav Barvíř s Petrem Blümelem.

Sparta dovršila postup do semifinále ve středu, kdy doma zdolala Zlín 5:2 a sérii vyhrála 4:1. V boji o finále se utká s Plzní.

 

Právě se děje

před 12 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy