Brendl a Hudler zářili v KHL. Vstřelili dva góly

28. 9. 2009 20:40
Týmy Novgorodu i Dynama díky nim zvítězily
Jiří Hudler.
Jiří Hudler. | Foto: Reuters

Moskva - Dva čeští hokejisté vstřelili v dnešním programu Kontinentální ligy po dvou brankách. Pavel Brendl pomohl k výhře Nižného Novgorodu 4:1 nad Čerepovcem, góly Jiřího Hudlera přispěly k vysokému vítězství Dynama v moskevském derby se Spartakem 5:1.

Svěřenci českého trenéra Miloše Říhy byli v derby prakticky od začátku pozadu. V osmé minutě proměnil Švéd Weinhandl trestné střílení a po Hudlerově prvním gólu v přesilovce vedlo Dynamo v 38. minutě už 3:0. V třetí třetině se loňský vítěz Stanley Cupu trefil ještě jednou.

Také Torpedo Nižnij Novgorod vedlo po dvou třetinách 3:0. Na první ze dvou gólů přihrál Brendlovi krajan Jaroslav Bednář, hosté pak zásluhou Josefa Straky už jen snížili.

Atlant Mytišči stahoval v Jaroslavli dokonce čtyřbrankovou ztrátu a málem se mu to povedlo; nakonec prohrál jen těsně 3:4. Jako první se do střelecké listiny zapsal domácí útočník Josef Vašíček, v dresu hostů si Jiří Novotný při marné stíhací jízdě v závěrečné desetiminutovce připsal gól a přihrávku.

Jaroslavli chyběl útočník Zbyněk Irgl a v sestavě se neobjevil ani Radek Bonk. Generální manažer Lokomotivu Jurij Lukin ale podle deníku Sovětskij sport popřel spekulace ruských médií, že Bonk a další útočník Konstantin Ruděnko v klubu končí.

Jaroslavl o víkendu získala do ofenzivy Dmitrije Afanasenkova z Dynama Moskva, který se dnes uvedl dvěma góly, i Igora Koroljova, který naposledy hrál právě v Atlantu Mytišči.