Chabarovsk ukončil sérii porážek v KHL. Přispěli bratři Zohornové i Langhamer

Aktualizováno 17. 11. 2019 12:57
Bratři Tomáš a Hynek Zohornové gólově přispěli k vítězství Chabarovsku 4:1 nad Jokeritem Helsinky v Kontinentální hokejové lize.
Bratři Tomáš (vlevo) a Hynek Zohornové režírovali výhru Chabarovsku proti Jokeritu. | Foto: Milan Kammermayer

Amur ukončil čtyřzápasovou sérii proher a po první listopadové výhře se v tabulce Východní konference bodově odpoutal od posledního Čeljabinsku.

Chabarovsk sice proti Jokeritu od první třetiny prohrával, v druhém dějství však srovnal a třemi góly během necelých dvou minut v třetí části vývoj otočil. Vítězný gól zaznamenal v 51. minutě Hynek Zohorna, jenž skóroval počtvrté v sezoně po vyhraném buly staršího bratra Tomáše.

O tři čtvrtě minuty později vstřelil třetí branku Amuru Alexandr Gorškov a výsledek pečetil v 53. minutě kapitán Tomáš Zohorna sedmou brankou v ročníku za asistence Ondřeje Vitáska. Český reprezentační gólman Marek Langhamer si v brance vítězů připsal 23 zákroků.

Lukáš Sedlák překonal krajana Jakuba Kováře v brance Jekatěrinburgu a skóroval v druhém utkání za sebou, avšak Čeljabinsk doma prohrál 2:4. Kovář zastavil 22 střel a Avtomobilist se po čtvrtém vítězství v řadě přiblížil na dva body k postupovým příčkám.

Čínský Kunlun naopak uspěl po třech porážkách a zdolal Magnitogorsk 3:1. Výhru vychytal Šimon Hrubec, na kterého mířilo 39 střel Metallurgu.

Jakub Jeřábek potvrdil pozici nejproduktivnějšího českého zadáka pátým gólem v ročníku. Podolsk díky jeho využité přesilovce vedl v Nižním Novgorodu 2:0, ale domácí pak v druhé třetině nastříleli pět branek během šesti minut a nakonec zvítězili 6:2.

KHL:

Chabarovsk - Jokerit Helsinky 4:1 (T. Zohorna 1+1, H. Zohorna 1+0, Vitásek 0+1), Vladivostok - Petrohrad 1:2 v prodl., Kunlun Red Star - Magnitogorsk 3:1, Čeljabinsk - Jekatěrinburg 2:4 (za domácí Sedlák 1+0), Nižnij Novgorod - Viťaz Podolsk 6:2 (za hosty Jeřábek 1+0), Dinamo Riga - HK Soči 1:2.