Bratislava je nenávidí, Lev se směje: Slovan už vypadl, co?

Adam Sušovský Adam Sušovský
23. 3. 2014 6:00
Slovenští fanoušci na hráče Lva Praha sprostě pokřikují, ale Čechům to nevadí: "Můžeme se jim jen vysmát. My ještě hrajeme, to jejich Slovan už vypadl."
Fanoušci Slovanu Bratislava nemohou Lva Praha na svém stadionu vysmát, český tým se ale směje. "My play off hrajem, to Slovan už je dávno doma."
Fanoušci Slovanu Bratislava nemohou Lva Praha na svém stadionu vysmát, český tým se ale směje. "My play off hrajem, to Slovan už je dávno doma." | Foto: CPA Eduard Erben

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Teď už o tom není nejmenších pochyb. Donbass Doněck kvůli problémům na Ukrajině nemůže hrát doma, ale v azylu v Bratislavě se tak může klidně cítit.

Slováci stojí za ukrajinským celkem, Lev Praha hraje v Bratislavě v doslova nenávistné atmosféře prošpikované sprostými slovy a urážkami. 

Také včerejší třetí utkání čtvrtfinále uzavřel výbuch emocí. Poté, co Michal Řepík v 74. minutě prodloužení rozhodl utkání gólem na 3:2, začalo pět tisíc Slováků (z drtivé většiny permanentkářů Slovanu Bratislava) hokejistům českého týmu vulgárně nedávat. Hráči Lva se na oplátku smáli.

Teď je úplně jasné a hráči Lva už na to jsou také připraveni, že dnes večer bude v aréně dusno ještě víc.

Můžeme se jim vysmát, Slovan už dávno vypadl

"Jsme zvyklí, že jsou v Bratislavě vždycky proti nám, ale je dobře, že tady alespoň přišli a nebylo během zápasu ticho. Víme, co na nás pokřikovali, ale můžeme se jim tak akorát vysmát. Lev Praha hraje play off, to Slovan už je dávno doma," rýpl si po utkání do Slováků autor vítězné trefy Michal Řepík.

Ve skutečnosti byli ale hráči Lva z atmosféry plné urážek a sprostých slov zaskočeni. Dokonce natolik, že bezprostředně po utkání nezvládl emoce ani sám kapitán Jiří Novotný a zdviženým prostředníčkem směrem k pěti tisícovkám fanoušků v hledišti zadělal Lvu na ještě větší malér.

Více o trestu pro Jiřího Novotného čtěte ZDE.

Novotný kvůli disciplinárnímu trestu dnes nemůže hrát a jisté je také to, že v Bratislavě už český tým nikdo rád mít nebude. Lev Praha tady má přitom vinou kolize s utkáním Sparty ve středu hrát i svůj domácí pátý zápas série.

Slováci nadávali hráčům i českým fanouškům

"Prostě tady budeme hrát venku. A to i ten pátý zápas, to už je asi jediné, co od toho můžu čekat," řekl smířlivě útočník Michal Birner.

"Nechápu to, ještě nedávno jsme byli jedna země," komentoval nenávist Slováků potrestaný Novotný. Nelíbilo se mu, že fanoušci v Bratislavě na český tým po celý zápas pískali a nakonec vulgárními pokřiky vyprovodili ze stadionu i fanoušky z Prahy.

Zatímco skupinka asi sto Čechů po utkání křičela přátelsky "Zdravíme Donbass", z druhé strany arény se ozývalo "Pražské k....". Vyprovokovalo to tvrdé jádro "fotbalových" fanoušků Slovanu, kteří se v průběhu zápasu zamíchali do kotle Donbassu a postupně přebrali kontrolu nad atmosférou a chorály v hledišti.

Birner: Nechci se k tomu vůbec vyjadřovat

"Nechci se k tomu vůbec vyjadřovat. Jsem z toho zklamaný. Řeknu jedinou věc, Češi Slovákům třeba na mistrovství světa přejí a tady je to úplně naopak," prohlásil po utkání útočník Michal Birner.

"Mě to taky mrzí, myslel jsem, že budou na naší straně. Je to smutné, ale je to asi jejich problém. Jestli chtějí fandit Donbassu, tak ať si fandí. Nám už je to jedno," řekl Novotný.

Pražský tým byl pro slovanisty nepřítelem číslo jedna už od prvních vzájemných zápasů v KHL. O to víc teď ožívá vzpomínka na federální derby, nebo třeba na to, jak Slovan Bratislava loni v Praze na dlouhou dobu po zákroku Zdena Cháry přišel o svou legendu Miroslava Šatana. Vzájemné antipatie se teď prohlubují ještě víc.

Čtvrté utkání série se hraje v Bratislavě dnes v 19:00, ve stejný čas se ve Slovnaft aréně hraje i páté utkání série ve středu, které vinou kolize se Spartou Lev na svém stadionu hostit nemůže. V Bratislavě se bude hrát i případný páteční šestý zápas.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy