Brankář Komety slaví vstřelený gól. Daroval mu ho Zlín

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
24. 10. 2014 20:24
Brankáři Komety Brno Marku Čiliakovi připsali gól, který si při signalizované výhodě dal Zlín.
Marek Čiliak přišel k raritnímu úspěchu jako slepý k houslím
Marek Čiliak přišel k raritnímu úspěchu jako slepý k houslím | Foto: Lukáš Drštička

Praha - To se jen tak nevidí! Hodně kuriozní gól dnes padl v extraligovém utkání mezi Zlínem a Kometou Brno. Byl totiž připsán hostujícímu brankáři Marku Čiliakovi. Ten se tak stal v české historii druhým oficiálně skórujícím gólmanem.

Jemu samotnému se však něco podobného už povedlo. Ještě při angažmá v Nitře "dal" v roce 2011 gól Nitře, když vyrazil kotouč ramenem a ten po odrazu od mantinelu doklouzal do prázdné branky.

Zlín si dal vlasťnáka

K nevídané situaci došlo ve 40. minutě za stavu 4:1 pro Kometu. Zlín hrál v té době přesilovku pět na čtyři, když po dalším faulu Michala Kempného rozhodčí signalizovali výhodu pro Zlínské. Domácím naskočil na led šestý hráč a převahu ještě umocnila ztráta hokejky brněnského Jakuba Koreise.

Jenže místo tlaku na bránu a šancí přišla zpětná přihrávka Romana Vlacha od mantinelu na modrou čáru, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nestál, a puk si to namířil přímo do opuštěné zlínské klece.

Primát drží Furch

Po chvilce zkoumání, kdo se z hráčů Komety dotkl puku jako poslední, vyšlo najevo, že to byl brankář Čiliak. A jemu byl také gól podle pravidel připsán.

Stal se tak druhým gólmanem české historie, jenž byl označen za střelce branky. Před ním tohoto netradičního zápisu dosáhl Dominik Furch ze Slavie, který "skóroval" v roce 2012.

Trefit se přímou střelou se však u nás zatím nikomu nepovedlo. Blízko tomuto milníku byl například letos litvínovský Pavel Francouz, jehož pokus přes celé hřiště do prázdné brány zapadl, ovšem těsně po závěrečné siréně (více čtěte ZDE).

 

Právě se děje

před 51 minutami

Praha poskytne Bratislavě zdarma licenci na design městského mobiliáře

Praha poskytne Bratislavě bezplatně licenci na design laviček, košů a dalšího mobiliáře, který v roce 2017 vybrala v mezinárodní soutěži. Rozhodli o tom v pondělí radní v reakci na žádost slovenského hlavního města. Pražský magistrát plánuje na výrobu mobiliáře vypsat soutěž, nyní je k vidění jen na několika místech, například na Petříně nebo ve Stromovce. Postupně má při rekonstrukcích nahradit nynější různé druhy mobiliáře.

Pražský magistrát již podle schváleného dokumentu uzavření tzv. podlicenční smlouvy projednal s Bratislavou včetně jejího znění. Schválení bratislavskou radou či zastupitelstvem prý není nutné. Bezúplatné poskytnutí je podle důvodové zprávy "v rámci podpory vzájemných vztahů obou měst a propagaci pražského designu mobiliáře". "Bratislava bude Praze pouze hradit všechny náklady, které případně poskytnutím vzniknou," řekl pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Zdroj: ČTK
Další zprávy