Brankář Komety slaví vstřelený gól. Daroval mu ho Zlín

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
24. 10. 2014 20:24
Brankáři Komety Brno Marku Čiliakovi připsali gól, který si při signalizované výhodě dal Zlín.
Marek Čiliak přišel k raritnímu úspěchu jako slepý k houslím
Marek Čiliak přišel k raritnímu úspěchu jako slepý k houslím | Foto: Lukáš Drštička

Praha - To se jen tak nevidí! Hodně kuriozní gól dnes padl v extraligovém utkání mezi Zlínem a Kometou Brno. Byl totiž připsán hostujícímu brankáři Marku Čiliakovi. Ten se tak stal v české historii druhým oficiálně skórujícím gólmanem.

Jemu samotnému se však něco podobného už povedlo. Ještě při angažmá v Nitře "dal" v roce 2011 gól Nitře, když vyrazil kotouč ramenem a ten po odrazu od mantinelu doklouzal do prázdné branky.

Zlín si dal vlasťnáka

K nevídané situaci došlo ve 40. minutě za stavu 4:1 pro Kometu. Zlín hrál v té době přesilovku pět na čtyři, když po dalším faulu Michala Kempného rozhodčí signalizovali výhodu pro Zlínské. Domácím naskočil na led šestý hráč a převahu ještě umocnila ztráta hokejky brněnského Jakuba Koreise.

Jenže místo tlaku na bránu a šancí přišla zpětná přihrávka Romana Vlacha od mantinelu na modrou čáru, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nestál, a puk si to namířil přímo do opuštěné zlínské klece.

Primát drží Furch

Po chvilce zkoumání, kdo se z hráčů Komety dotkl puku jako poslední, vyšlo najevo, že to byl brankář Čiliak. A jemu byl také gól podle pravidel připsán.

Stal se tak druhým gólmanem české historie, jenž byl označen za střelce branky. Před ním tohoto netradičního zápisu dosáhl Dominik Furch ze Slavie, který "skóroval" v roce 2012.

Trefit se přímou střelou se však u nás zatím nikomu nepovedlo. Blízko tomuto milníku byl například letos litvínovský Pavel Francouz, jehož pokus přes celé hřiště do prázdné brány zapadl, ovšem těsně po závěrečné siréně (více čtěte ZDE).

 

Právě se děje

před 54 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy