Brankáře Mazance vyhlásili v AHL hráčem týdne

ČTK ČTK
15. 4. 2014 8:07
Český hokejový brankář Marek Mazanec z Milwaukee byl vyhlášen nejlepším hráčem uplynulého týdne nižší zámořské AHL.
Marek Mazanec už stihl zazářit také v první týmu Nashvillu, teď se stal hráčem týdne v AHL
Marek Mazanec už stihl zazářit také v první týmu Nashvillu, teď se stal hráčem týdne v AHL | Foto: Reuters

Springfield - Český hokejový brankář Marek Mazanec z Milwaukee byl vyhlášen nejlepším hráčem uplynulého týdne nižší zámořské AHL.

Dvaadvacetiletý Mazanec v tomto období na farmě Nashvillu vychytal ve třech zápasech tři výhry, měl průměr rovné jedné obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 96,4 procenta.

V každém ze tří zápasů gólman, který loni pomohl v extralize k titulu Plzni, inkasoval po jedné brance. V úterý vychytal výhru 3:1 doma proti Rockfordu, v pátek přispěl k vítězství i v Rockfordu 4:1 a v sobotu pomohl ke stejnému výsledku proti celku Chicago Wolves. Admiral si tak zajistili postup do play off.

Mazanec, jehož si vybral Nashville v roce 2012 v šestém kole draftu, celkem za Milwaukee odchytal při své premiérové sezoně v zámoří 30 utkání s průměrem 2,49 gólu na utkání a úspěšnost 91,2 procenta. Stihl už také 25 startů v NHL, kde byl dokonce vyhlášen nejlepší nováčkem listopadu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy