Brankář na šest minut. Francouz zapomněl na záchod

ČTK ČTK
15. 5. 2013 12:25
Brankář Pavel Francouz plnil zatím ve všech sedmi zápasech hokejové reprezentace na mistrovství světa roli dvojky, ale chytal už dvakrát.
Pavel Francouz v akci proti Norům. Jsi jistější než Pavelec, utahovali si z něj další hráči z týmu
Pavel Francouz v akci proti Norům. Jsi jistější než Pavelec, utahovali si z něj další hráči z týmu | Foto: Michal Eger

Stockholm - Brankář Pavel Francouz plnil zatím ve všech sedmi zápasech hokejové reprezentace na mistrovství světa roli dvojky, v úterním duelu proti Norsku si ale také zachytal. Dvaadvacetiletého gólmana poslal kouč Alois Hadamczik na led ve třetí třetině za rozhodnutého stavu. Francouz by rád, že neinkasoval a i díky němu Češi vyhráli jednoznačně 7:0.

Litvínovský brankář se do hry neplánovaně zapojil již proti Švédsku, kdy na 25 sekund nahradil Alexandra Saláka. Tentokrát o tom, že půjde na led, věděl dopředu. "Trenér mi o komerční pauze řekl, že mě tam na poslední tři minuty pošle. Abych si to zkusil. Pak jsme dali dva góly během minuty a on řekl, ať jdu hned," uvedl Francouz.

6:28 minut ve hře

Odchovanec plzeňského hokeje odchytal 6:28 minuty a připsal si šest zákroků. Ve třetí části tak měl více práce než Ondřej Pavelec, jehož nahradil. A oddechl si, že neinkasoval. "Klukům bych to už asi nestačil pokazit. Šest gólů bych nepustil, ale sám za sebe jsem nechtěl dostat gól a jsem rád, že jsem ho nedostal," přiznal Francouz, který bral své intermezzo s úsměvem. "Je to spíše pro srandu. Mám dva starty, ale neodchytal jsem ani deset minut," řekl.

Hned po zápase musel čelit narážkám spoluhráčů, že je jistější a chytá lépe než Pavelec. "To k tomu patří," pousmál se. Svůj postřeh Francouz předvedl zejména při šanci Patricka Thoresena a v následné norské přesilovce. "Soustředil jsem se, abych neudělal chybu. Jedna situace tam byla, pak z toho byl faul. Jsem rád, že kluci hráli výborně a do ničeho je nepustili. Člověk se do toho ani nestihne dostat, takže je takový nekoordinovaný," vysvětloval.

Zapomněl se vyčurat

Utkání i svůj start na MS si ale i díky jednoznačnému průběhu užil. "Nebylo co ztratit. Zrovna než jsem šel na led, tak jsem při komerční pauze Ondrovi říkal, že se konečně nestrachujeme do konce. I já jsem si to v klídku užíval a díval jsem se i na kostku nad ledem. Na lidi, jak skvěle fandí," přiznal. Na Twitteru po zápase uvedl, že zážitkem pro něj byl i fakt, že na led musel s plným měchýřem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy