Brankář Hübl vychytal Bolzanu titul v hokejové lize EBEL

13. 4. 2014 21:59
Český hokejový brankář Jaroslav Hübl vychytal Bolzanu titul v mezinárodní lize EBEL.
Jaroslav Hübl
Jaroslav Hübl | Foto: ČTK

Salcburk - Český hokejový brankář Jaroslav Hübl vychytal Bolzanu titul v mezinárodní lize EBEL. Finálovou sérii italského klubu s vítězem dlouhodobé části Salcburkem rozhodl až poslední pátý zápas a v něm gól v dvanácté minutě prodloužení, kterým hostům zajistil výhru 3:2 Žiga Pance.

Původně rakouská liga se změnila v mezinárodní v roce 2006, letos ji poprvé vyhrál zahraniční klub. Bolzano bylo navíc nováčkem, v soutěži nahradilo Medveščak Záhřeb, který zamířil do KHL. Do play off EBEL postoupilo i Znojmo, ale ve čtvrtfinále vypadlo s Lincem.

Jednatřicetiletý Hübl chytal v české extralize za Litvínov a Mladou Boleslav, má za sebou také angažmá v Davosu, Langnau a Ilvesu Tampere.