Brankář Howard exceloval a Detroit už vede sérii s Chicagem

21. 5. 2013 6:53
Brankář Detroitu Jimmy Howard 39 zákroky vychytal výhru Red Wings 3:1 proti Chicagu a jeho tým tak vede v sérii 2:1.
Brankář Jimmy Howard se podílel na vítězství 39 zákroky, podívejte se na některé z nich | Video: Nhl.com

Detroit - 39 zákroků převedl branká Jimmy Howard a vychytal tak víítězství Detroitu 3:1 nad Chicagem v třetím semifinále Západní konference NHL. Red Wings tak dokonali obrat v sérii a vedou 2:1.

Čeští hokejisté Jakub Kindl z Detroitu a Michael Frolík z Chicaga se bodově neprosadili.

Dlouho drželi čisté konto oba brankáři. Skóre se měnilo až ve druhé třetině, kdy se během minuty trefili Nyquist a Miller.

Blackhaws sice ve 45. minutě snížili díky gólu Kana, ale parádní rána Dacjuka definitivně rozhodla o triumfu domácího týmu. Howard navíc nepustil už jediný puk a s úspěšností 97,5 % se stal první hvězdou zápasu.

Chicago, nejlepší tým dlouhodobé části, tak prohrálo teprve devátý zápas v sezoně v základní hrací době. Poprvé v letošním play off také Blackhawks v sérii prohrávají.

NHL

Západní konference - 3. zápas

Detroit - Chicago 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 28. Nyquist, 29. Miller, 47. Dacjuk - 45. P. Kane. Střely na branku: 30:40. Diváci: 20.066. Stav série: 2:1.