Boston zase jásal v prodloužení. Krejčí u toho asistoval

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 5. 2013 6:30
Hokejisté Bostonu v prvním zápase semifinálové série proti Rangers vyhráli 3:2 v prodloužení.
U rozhodujícího gólu byl znovu Patrice Bergeron, tentokrát v roli asistenta
U rozhodujícího gólu byl znovu Patrice Bergeron, tentokrát v roli asistenta | Foto: Reuters

Boston - Znovu drama až do konce a opět se šťastnějším koncem pro Boston. Hokejisté Bruins totiž porazili v prvním utkání semifinálové série New York Rangers 3:2 v prodloužení.

Stějně jako v sedmém utkání čtvrtfinálové série s Torontem, byla u gólu v nastaveném čase dvojice Bergeron - Marchand. David Krejčí se na výsledku podílel jednou asistencí. Jaromír Jágr tentokrát nebodoval.

Po bezbrankové první třetině se v Bostonu hokejisté rozstříleli až v druhé části. Skóre otevřel ve 33. minutě Chára, který dostal nabídku od Krejčího a prostřelil Lundqvista.

Rangers otočili během patnácti vteřin. Nejprve v úplném závěru prostřední třetiny vyrovnal McDonagh a pak po přestávce přidal druhý gól Stepan. Boston ale bleskově odpověděl díky přesné ráně Kruga.

Vyrovnaný stav držel až do času 75:40, kdy v přečíslení dvou na jednoho našel Bergeron Marchanda a ten dal rozhodující gól.

Už na 2:0 zvýšili vedení v sérii hokejisté Los Angeles, kteří porazili San Jose 4:3. Kings přitom otočili zápas až v posledních dvou minutách díky gólům Browna a Lewise.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

Boston - NY Rangers 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 33. Chára (Krejčí), 43. Krug, 76. Marchand - 40. McDonagh, 41. Stepan. Střely na branku: 48:35. Diváci: 17.565. Stav série: 1:0.

Západní konference - 2. zápas:

Los Angeles - San Jose 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky: 4. J. Carter, 25. Doughty, 59. D. Brown, 59. Lewis - 30. Marleau, 35. Stuart, 49. Vlasic. Střely na branku: 31:31. Diváci: 18.527. Stav série: 2:0.