Boston překonal bodový rekord NHL, Pastrňák už má třetího Kučerova na dohled

12. 4. 2023 7:11
Hokejoví útočníci David Pastrňák a Tomáš Nosek dvěma body přispěli k výhře Bostonu 5:2 nad Washingtonem a pomohli k překonání bodového rekordu NHL.
David Pastrňák a Connor Clifton (75) slaví gól Bostonu na ledě Philadelphie
David Pastrňák a Connor Clifton (75) slaví gól Bostonu na ledě Philadelphie | Foto: Reuters

První třetina souboje Bostonu s Washingtonem branku nenabídla. Ve druhém dějství už se diváci v TD Garden dočkali a dvakrát u toho byl Pastrňák. Havířovský rodák ve 29. minutě nápaditou nahrávkou vybídl ke skórování Brada Marchanda a o šest minut později jeho střelu do branky dorazil Tyler Bertuzzi.

Český útočník v 81 zápasech nasbíral 111 bodů a zápas před koncem základní části ztrácí jediný zápis na Nikitu Kučerova, třetího nejproduktivnějšího hráče NHL.

Úvod třetí třetiny patřil Noskovi. Bojovník ze čtvrté lajny v čase 44:13 zvýšil na 3:1 a ve 48. minutě nahrávkou pomohl k rychlé odpovědi na kontaktní gól Capitals. Pardubický odchovanec vylepšil svou sezonní bilanci na 18 bodů za sedm branek a jedenáct asistencí a na rozdíl jediného bodu se přiblížil k výkonu z minulého roku, jenž pro něj byl druhý nejvydařenější v zámořské kariéře.

New Jersey díky skvěle chytajícímu Vaněčkovi porazilo Buffalo 6:2 a jako třetí tým v sezoně se dostalo přes 110 bodů. Český brankář ke spolehlivému výkonu přidal asistenci u poslední branky Devils a s třemi gólovými nahrávkami je nejproduktivnějším brankářem ligy.

Vydařený zápas má za sebou také Mrázek, jenž kryl 38 střel Pittsburghu a dovedl Chicago k vítězství 5:2. Ani 33 zásahů nestačilo na výhru Lukáši Dostálovi. Anaheim i přes jeho snahu podlehl Vancouveru 2:3 a na dvoubodový zisk čeká již 12 duelů.

Výsledky NHL

NHL:

Boston - Washington 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky: 29. Marchand (Pastrňák), 35. Bertuzzi (Pastrňák), 45. Nosek, 48. Hathaway (Nosek), 59. DeBrusk - 36. Jensen, 48. Wilson. Střely na branku: 44:27. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Nosek, 3. Pastrňák (všichni Boston).

Tampa Bay - Toronto 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 14. Killorn, 26. Perbix, 54. Sergačjov - 13. W. Nylander, 17. L. Schenn, 37. Järnkrok, 53. O'Reilly. Střely na branku: 48:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Woll (oba Toronto), 3. Sergačjov (Tampa Bay).

New Jersey - Buffalo 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Branky: 48. a 58. Tatar, 12. J. Boqvist, 22. Siegenthaler, 30. Wood, 59. J. Hughes (Vaněček) - 27. J. Skinner, 54. Samuelsson. Střely na branku: 30:38. Vítek Vaněček za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 38 střel a úspěšnost zákroků měl 94,7 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Vaněček, 3. Wood (všichni New Jersey).

Philadelphia - Columbus 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 21. a 65. Tippett, 15. Farabee, 16. J. van Riemsdyk - 10. L. Foudy, 13. Fix-Wolansky, 46. Kuraly. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19.719. Hvězdy zápasu: 1. Tippett, 2. Provorov, 3. Farabee (všichni Columbus).

Anaheim - Vancouver 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky: 18. McTavish, 36. Helleson - 13. Boeser, 17. Kuzmenko, 42. J. Miller. Střely na branku: 35:36. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 58 minut a 45 sekund, inkasoval tři branky z 36 střel a úspěšnost zákroků měl 91,7 procenta. Diváci: 14.803. Hvězdy zápasu: 1. Demko (Vancouver), 2. Zegras, 3. Helleson (oba Anaheim).

Carolina - Detroit 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 3. Noesen, 8. Martinook, 30. Burns, 60. Kotkaniemi - 26. Hägg. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Martinook, 3. Noesen (všichni Carolina).

Minnesota - Winnipeg 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky: 42. Kaprizov - 4. Lowry, 14. Scheifele, 55. Appleton. Střely na branku: 34:20. Diváci: 19.199. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Lowry (oba Winnipeg), 3. Kaprizov (Minnesota).

Colorado - Edmonton 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 5. Meyers - 6. Ekholm, 62. Bouchard. Střely na branku: 29:40. Diváci: 18.135. Hvězdy zápasu: 1. Bouchard, 2. Ekholm (Edmonton), 3. Georgijev (Colorado).

Vegas - Seattle 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 6. a 22. Amadio, 35. R. Smith, 44. Marchessault - 10. Gourde. Střely na branku: 37:21. Diváci: 18.377. Hvězdy zápasu: 1. Amadio, 2. R. Smith, 3. W. Karlsson (všichni Vegas).

Pittsburgh - Chicago 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Branky: 46. Malkin, 60. Heinen - 29. Murphy, 51. B. Robinson, 51. Athanasiou, 59. T. Johnson, 60. Entwistle. Střely na branku: 40:27. Petr Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval dvě branky z 40 střel a úspěšnost zásahů měl 95 proent. Diváci: 18.435. Hvězdy zápasu: 1. Athanasiou, 2. Mrázek (oba Chicago), 3. Malkin (Pittsburgh).

8. Anaheim 81 23 12 46 206:333 58

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená vítězství v divizi, "p" zisk Prezidentské trofeje.