Boston už je jen výhru od postupu, zajistil to čtvrtý útok

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 5. 2013 5:30
Daniel Paille překonává Henrika Lundqvista. Díky čtvrté řadě Bruins vede Boston v semifinále Východní konference nad NY Rangers už 3:0 na zápasy. | Foto: Reuters

New York - Už jen jediný vyhraný zápas chybí hokejistům Bostonu k tomu, aby postoupili do finále Východní konference NHL.

Ve třetím zápase semifinále Konference vyhráli na ledě New York Rangers 2:1 a ujali se vedení 3:0 na utkání.

Chára: Pořád to nic neznamená

Už v noci na pátek opět v newyorské Madison Square Garden tak budou moci rozhodnout o svém postupu do semifinále Stanley Cupu, v němž by se utkali s lepším z dvojice Pittsburgh - Ottawa.

"Neznamená to nic, protože musíte vyhrát čtyři zápasy. Musíme být připraveni hrát stejně tvrdě i ve čtvrtek, bude to totiž zase podobně vyrovnaný zápasy," uvedl po zápase kapitán Bostonu Zdeno Chára.

On, jeho deset spoluhráčů a trenér Claude Julien si totiž pamatují, jak Boston v semifinále Konference 2010 vedl nad Philadelphií rovněž 3:0 na zápasy, ale z postupu se nakonec radoval soupeř.

"Už to nechceme zopakovat, stejně tak jako komplikace ze série s Torontem. Budeme se snažit hrát ve čtvrtek stejně jako dnes, určitě nechceme být tým Jeckylla a Hydeho stejně jako proti Torontu," upozorňuje Julien.

Obrat řídila checking-line Bostonu

V zápase se sice opět bodově neprosadil Jaromír Jágr a tentokrát ani se 16 body nejproduktivnější hráč play off David Krejčí, nahradili je však hráči, od kterých by se to čekalo nejméně, členové checking-line Bostonu ze čtvrté řady.

Rangers sice vedli od 24. minuty po zásahu útočníka Taylora Pyatta, ve 44. minutě však srovnal obránce Bruins Johnny Boychuk a tři a půl minuty před koncem rozhodl o výhře Bostonu útočník Daniel Paille.

Ten si připsal asistenci na Boychukově gólu a byl vyhlášen první hvězdou utkání. U obou gólů má asistenci i další útočník čtvrté řady Shawn Thornton.

Rangers nepomohlo k výhře ani 32 zákroků gólmana Henrika Lundqvista, jeho protějšek Tuukka Rask si připsal 23 úspěšných zákroků a byl zvolen druhou hvězdou zápasu. Lundqvist pak oba hráče Bostonu při vyhlašování hvězd doplnil.

San Jose vyrovnalo sérii na 2:2

Hokejisté San Jose vyhráli i čtvrtý zápas semifinále Západní konference nad Los Angeles 2:1, a srovnali tak stav série na 2:2 na zápasy.

V sérii tak zatím vyhrávají jen domácí týmy. Oba týmy si tak v letošním play off drží na vlastním ledě stoprocentní bilanci, Los Angeles vyhrálo na svém ledě všech pět zápasů, San Jose nyní triumfovalo počtvrté.

Hráči San Jose o tom rozhodli díky gólům Brenta Burnse v 7. minutě a přesilovkové trefě Logana Coutureho z 24. minuty. Obhájci Stanley Cupu sice v 50. minutě snížili zásluhou gólu Mikeho Richardse v přesilovce, srovnat však už nedokázali.

Dvaadvaceti zákroky se na výhře Sharks podílel brankář Antti Niemi, jeho protějšek Jonathan Quick měl na kontě o jeden zákrok méně.

Série se tak přesouvá opět do Los Angeles, pátý zápas je na programu rovněž v noci na pátek.

Výsledky:

Semifinále Východní konference - 3. zápas:

New York Rangers - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 24. Pyatt - 44. Boychuk, 57. Paille.
Střely na branku: 24:34.
Diváci: 17.200.
Stav série: 0:3.

Semifinále Západní konference - 4. zápas:

San Jose - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 7. Burns, 24. Couture - 50. M. Richards.
Střely na branku:
23:23.
Diváci:
17.562.
Stav série:
2:2.

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.