9. 3. 2013 21:37
Flyers prohráli už třetí zápas za sebou a na play off ztrácí tři body.
Boston bruins.
Boston bruins. | Foto: Reuters

Boston - Už třetí porážku v řadě si připsali hokejisté Philadelphie Flyers, kteří v sobotu večer prohráli v Bostonu 0:3.

Medvědi, kteří všechny tři branky vstřelili ještě v první třetině, se díky této výhře posunuli do čela Východní konference.

Na pozici lídra se ale ještě v noci na neděli může vrátit Montréal Canadiens, který doma přivítá Tampu Bay.

Jednu asistenci si v dnešním zápase s Flyers připsal David Krejčí, naopak Jakub Voráček se po třech zápasech bodově neprosadil.

Neuvirth si zase nezachytal

Michal Neuvirth se do branky Washingtonu postavil naposledy 7. února a nic se na tom nezměnilo ani v sobotu, byť jednička Capitals Braden Holtby zůstala jen na střídačce.

Neuvirth totiž během týdne chytil chřipku, a tak v brance musel zaskočit Phillip Grubauer, kterého kouč Adam Oates povolal z farmy.

Washington nicméně nový gólman k vítězství nepomohl. S Islanders prohráli Ovečkin a spol. 2:5 a nadále tonou u dna Východní konference.

Dva plusové body si v týmu "Ostrovanů" připsal Radek Martínek, alespoň na nule se při vysoké porážce svého týmu udržel Tomáš Kundrátek.

Columbus už není poslední

Hokejisté Columbusu jsou už pár let v NHL za otloukánky, ale momentálně se jim nebývale daří.

V sobotním večerním duelu "Modrokabátníci" doma porazili Detroit Red Wings 3:0 a připsali si už čtvrté vítězství v řadě.

Díky němu se odpoutali z psoledního místa celé NHL, kde se nyní nachází Florida Panthers.

Za Columbus odehrál téměř šestnáct minut Václav Prospal, v dresu Detroitu odehrál další solidní utkání obránce Jakub Kindl, který při svých střídáních nepřipustil ani jeden gól Blue Jackets.

Výsledky NHL:

Boston - Philadelphia 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Branky: 12. Seguin (Krejčí), 14. Kelly, 15. Paille. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.565.

New York Islanders - Washington 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky: 53. a 53. Tavares, 11. Bailey, 31. Cizikas, 57. Nielsen - 22. Ward, 48. Bäckström. Střely na branku: 45:24. Diváci: 14.819.