Boston prohrál šlágr v Montrealu, Jágr tentokrát nebodoval

7. 4. 2013 10:45
Jaromír Jágr ve druhém zápase v dresu Bostonu nebodoval a Bruins v duelu o první místo v tabulce Severovýchodní divize prohráli na ledě Montrealu 1:2.
Jaromír Jágr tentokrát v dresu Bostonu nebodoval, v boji o druhé místo Východní konference vyhrál Montreal. | Foto: Reuters

Montreal - Jaromír Jágr ve druhém zápase v dresu Bostonu nebodoval a Bruins v sobotním šlágru NHL o první místo v tabulce Severovýchodní divize prohráli na ledě Montrealu 1:2.

Vítězný gól Canadiens vstřelil ve 21. minutě po asistenci Tomáše Plekance bývalý hráč Bruins Michael Ryder, který zvyšoval vedení domácích na 2:0.

Hosté ve 28. minutě dokázali snížit, vyrovnat už se jim ale ve zbytku zápasu nepovedlo.

Jágr naskočil do utkání ve stejné formaci jako proti New Jersey s Tylerem Seguinem a Bradem Marchandem.

Už v průběhu první třetiny, v níž Canadiens jasně dominovali (10:4 na střely), ale trenér Claude Julien sestavu přeskupil a Jágr strávil zbytek zápasu po boku Daniela Paillea a Gregoryho Campbella, kteří obvykle nastupují až ve čtvrté formaci.

"Jágr odehrál dobrý zápas"

Český útočník s číslem 68 navzdory tomu dostal na ledě dostatek prostoru, když odehrál 18 minut a 53 sekund čistého času a byl tak třetím nejvytíženějším útočníkem Bruins.

Ještě spolu s Marchandem a Seguinem byl Jágr na ledě u prvního inkasovaného gólu, po přeskupení formací zase pobýval na hřišti, když se Paille šťastnou tečí postaral o jediný gól Bostonu.

"Hráli jsme proti soupeři, který je opravdu silný ve svém útočném pásmu a myslím, že Tyler (Seguin) na to nebyl připravený. Potřeboval jsem ho proto vrátit na křídlo," vysvětlil kouč Julien, proč tak brzy míchal se sestavou.

"Myslím, že Jágr odehrál s Campbellem a Paillem dobrý zápas. Postupně se v utkání zlepšoval celý tým a povedlo se nám všechny tři formace stabilizovat," dodal Julien.

Jágr: Příště musíme na konci vystřelit

Rozlítil ho ale závěr zápasu. Bruins 56 sekund před třetí sirénou získali výhodu přesilové hry, kterou umocnili odvoláním brankáře. Při přesilovce šest na čtyři ale za celou dobu ani jednou nevystřelili na branku.

"V takové situaci si musíme umět poradit mnohem lépe. Ten konec byl frustrující," přiznal Julien.

"Neměl jsem přehled o čase. Pořád jsme si připravovali co nejlepší střeleckou pozici a pak už bylo pozdě," krčil rameny Jágr, který závěr duelu strávil na ledě.

"Asi jsme měli zkusit víckrát vystřelit, ale to je kdyby. Musíme se z toho pro příště poučit. Mrzí mě, že jsme prohráli, ale těší mě, jak jsme odehráli druhou a třetí třetinu," dodal Jágr.

Hanzal s Vrbatou táhli Kojoty za výhrou

Povedený zápas sehrál útočník Martin Hanzal, který gólem a asistencí přispěl k výhře Phoenixu nad Coloradem 4:0. Radim Vrbata se na výhře podílel dvěma asistencemi.

Kojoti tak prodloužili vítěznou sérii na tři zápasy a na devátém místě Západní konference ztrácejí už jen dva body na osmé St. Louis Blues.

Sedm z posledních deseti zápasů základní části však hrají na hřištích soupeřů.

Gólman Phoenixu Mike Smith, který se vrátil do branky poté, co kvůli zranění vynechal předchozích šest duelů, zlikvidoval všech 24 střel Avalanche a vychytal své páté čisté konto v sezoně.

Pavelec vychytal výhru nad Flyers

Brankář Ondřej Pavelec si připsal 30 úspěšných zákroků a v bitvě dvou celků bojujících o účast v play off vychytal výhru Winnipegu nad Philadelphií 4:1.

Jets tak ukončili sérii pěti porážek a utekli Letcům v tabulce Východní konference na rozdíl tří bodů.

Pavelec proti Philadelphii nestačil pouze na tečovanou střelu obránce Kenta Huskinse, kterou ve 13. minutě nevědomky srazil do sítě Ruslan Fedotěnko.

Jets pak otočili utkání čtyřmi góly ve druhé třetině, když skórovali třikrát v rozmezí 126 sekund.

"Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Konečně jsme zase podali týmový výkon, což byla věc, o které jsme se před utkáním bavili," řekl trenér Claude Noel.

Giroux: Druhá třetina byla hrozná

"Dobře víme, že pěti porážkami jsme se sami dostali do problémů. Teď už musíme zabrat a jsem rád, že jsme to dnes zvládli," dodal Noel.

Naopak "Letcům", kteří prohráli poprvé po čtyřech zápasech, se vidina účasti v play off znovu vzdálila.

"Ve druhé třetině jsme hráli hrozně. Tohle se nám nesmí stávat, zvlášť v této fázi sezony," konstatoval kapitán Claude Giroux.

"Musíme tenhle zápas brát jako poslední zvonění, vrátit se k tvrdé práci a soustředit se na nejbližší utkání proti Islanders," doplnil útočník Scott Hartnell.

Washington vyhrál, Erat se ale zranil

Winnipegu patří po sobotě devátá příčka se ztrátou dvou bodů na newyorské celky Rangers a Islanders, které rovněž vyhrály.

Ostrované porazili 4:2 Tampu Bay, Rangers zvítězili 4:1 na ledě Caroliny.

Zároveň se ale Winnipeg dělí o vedení v Jihovýchodní divizi s Washingtonem, který díky hattricku Alexandra Ovečkina zvítězil 4:3 na Floridě.

V dresu Capitals nedohrál zápas český útočník Martin Erat, který odstoupil v první třetině pro zranění v dolní části těla.

Čerstvá posila z Nasvillu se zranila poté, co ji narazil zezadu na mantinel Erik Gudbranson, který byl vyloučen na pět minut a do konce utkání.

Erat zůstal po zákroku ležet na ledě, následně za pomoci spoluhráčů a členů realizačního týmu zamířil do kabiny. Nemohl se postavit na pravou nohu.

Výsledky:

Winnipeg - Philadelphia 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)

Branky: 33. Clitsome, 34. Wellwood, 35. E. Kane, 40. Little - 12. Fedotěnko. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Střely na branku: 25:31. Diváci: 15.004.

Nashville - Chicago 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 6. Bickell. Střely na branku: 20:30. Diváci: 17.256.

Los Angeles - Edmonton 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 2. M. Richards, 16. Carter, 29. Vojnov, 60. Doughty - 23. Pääjärvi. Střely na branku: 39:24. Diváci: 18.118.

Montreal - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 7. Galchenyuk, 21. Ryder (Plekanec) - 28. Paille. Střely na branku: 29:27. Diváci: 21.273.

Vancouver - Calgary 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky: 1. Hamhuis, 7. Weise, 28. Burrows, 40. Edler, 60. H. Sedin - 14. Wideman, 51. Tanguay. Střely na branku: 22:38. Diváci: 18.910.

NY Islanders - Tampa Bay 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 15. Grabner, 29. Bailey, 54. Martin, 60. MacDonald - 25. Pánik, 45. Carle. Střely na branku: 28:21. Diváci: 16.170.

Carolina - New York Rangers 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky: 50. Dalpe - 23. Stepan, 23. Callahan, 32. Nash, 60. Boyle. Střely na branku: 49:39. Diváci: 17.457.

Florida - Washington 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)

Branky: 47. a 60. Kopecký (na první Fleischmann), 49. Mueller - 16., 23. a 35. Ovečkin, 21. Ribeiro. Střely na branku: 30:31. Diváci: 16.886.

Phoenix - Colorado 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Branky: 2. Bödker (Hanzal), 24. Hanzal (Vrbata), 28. Gordon, 35. Doan (Vrbata). Střely na branku: 28:24. Diváci: 16.648.

New Jersey - Toronto 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 52. Clarkson (Židlický) - 4. Komarov, 49. Bozak. Střely na branku: 28:18. Diváci: 17.625.

5. San Jose 37 20 6 11 94:89 46
6. Minnesota 37 21 2 14 100:97 44
7. Detroit 38 19 5 14 99:100 43
8. St. Louis 36 20 2 14 105:98 42
9. Phoenix 38 17 6 15 105:104 40
10. Edmonton 38 16 7 15 100:106 39
11. Columbus 38 16 7 15 91:101 39
12. Nashville 39 15 8 16 93:104 38
13. Dallas 37 17 3 17 99:113 37
14. Calgary 37 13 4 20 99:133 30