VIDEO Jágr se netrefil už 18 zápasů, vychytal ho Lundqvist

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
20. 5. 2013 5:45
Hokejisté Bostonu porazili NY Rangers 5:2 a v sérii 2. kola play off NHL se ujali vedení 2:0 na zápasy.
Podívejte se, jak Henrik Lundqvist vychytal Jaromíra Jágra. | Video: NHL.com

Boston/Ottawa - Hokejisté Pittsburghu si mezi prsty nechali utéct šanci být už jen jedinou výhru od postupu do finále Východní konference NHL.

Ve třetím zápase semifinále konference na ledě Ottawy vedli po trefě Tylera Kennedyho z 39. minuty 1:0. Jednogólové vedení drželi až do 60. minuty a hráli navíc přesilovku.

Jenže 29 sekund před koncem třetí třetiny tečoval nahození Milana Michálka za záda bezmocného brankáře Tomáše Vokouna kapitán Ottawy Daniel Alfredsson.

Šlo se tak do prodloužení, které v osmé minutě druhé nastavené části rozhodl útočník Colin Greening.

Ottawa tak po výhře 2:1 v prodloužení snížila stav série na 1:2 na zápasy.

Vokoun tak teprve v prvním z pěti zápasů, které odchytal v tomto play off, okusil hořkost porážky.

Krejčí přispěl k další výhře Bostonu

V úvodním nedělním duelu vyhráli hokejisté Bostonu nad New Yorkem Rangers 5:2 a v druhém semifinále Východní konference se ujali vedení 2:0 na zápasy.

Dvěma asistencemi se na výhře Bostonu podílel David Krejčí, který tak zvýšil svůj náskok v čele produktivity play off, když se 16 body za 5 branek a 11 přihrávek vede o dva body před Jevgenijem Malkinem z Pittsburghu.

Naopak druhý český útočník v dresu Bruins Jaromír Jágr nebodoval, a v probíhajícím play off tak stále čeká na první trefu. Spolu s minulou sezonou už ve vyřazovacích bojích neskóroval v 18 duelech za sebou.

V pondělním utkání přitom měl unikátní černou sérii konečně zlomit, ale v jasné šanci ho vychytal Henrik Lundqvist (viz video).

"Hrával jsem lépe, to je jasné, ale nikdy nevíte, co se může změnit. Snad se budu cítit líp a dávat víc gólů. Když se daří, tak umí hrát skvěle každý, ale musíte bojovat, i když se vám nevede," prohlásil Jágr po zápase.

Třetí zápas série se bude hrát v noci z úterý na středu v Madison Square Garden v New Yorku.

Výsledky 2. kola play off:

Východní konference - 2. zápas:

Boston - New York Rangers 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 6. Krug (Krejčí), 23. Campbell, 33. Boychuk, 41. Marchand, 53. Lucic (Krejčí) - 9. Callahan, 24. Nash. Střely na branku: 32:37. Diváci: 17.565. Stav série 2:0.

Východní konference - 3. zápas:

Ottawa - Pittsburgh 2:1 ve druhém prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Branky: 60. Alfredsson (M. Michálek), 88. Greening - 39. Kennedy. Brankář Tomáš Vokoun odchytal celé utkání, inkasoval dvě branky ze 48 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Střely na branku: 48:50. Diváci: 20.500. Stav série: 1:2.