Boleslav už nechce baráž. Po Výborném získala Balaštíka

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 6. 2011 19:07
Ex-zlínský kanonýr podepsal roční hostování

Mladá Boleslav - Třikrát po sobě zachraňovali účast v extralize až na poslední chvíli při baráži a podobné nervy už zažít nechtějí. Hokejová Mladá Boleslav proto před novou sezonou mohutně posiluje.

Po Davidu Výborném získal Bruslařský klub další posilu zvučného jména, trojnásobného nejlepšího kanonýra nejvyšší soutěže Jaroslava Balaštíka.

Čtěte také:
Hokejová Sparta získala útočníky Bližňáka a Fostera
Rebel Duda míří do Plzně, nejdřív ho ale čeká soud

Ten bude vůbec poprvé hrát extraligu jinde než ve Zlíně, který s ním neprodloužil smlouvu. Balaštík a Mladá Boleslav se dohodli na ročním hostování.

Bývalý hráč Columbusu a švédského HV 71 tak oživí spolupráci s Davidem Výborným, se kterým se setkal v NHL v dresu Blue Jackets.

S bývalým kapitánem Sparty si Balaštík zahrál i na mistrovství světa v Rize v roce 2006, kde společně získali stříbrné medaile.

Kromě Výborného a Balaštíka budou novými tvářemi v kabině Boleslavi Zbyněk Hrdel z Chomutova, Jakub Čutta z Karlových Varů, Milan Mikulík z Ústí nad Labem a brankář Jaroslav Hübl z Litvínova.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy