Boleslav proti Hradci otočila z 0:2 na 3:2, Třinec vyhrál i druhý zápas

20. 3. 2022 18:43
Hokejisté Hradce Králové druhý domácí zápas čtvrtfinále play off extraligy nezvládli a podlehli Mladé Boleslavi 2:3. To Třinec naopak díky gólu kapitána Petra Vrány z 54. minuty Vítkovice 2:1 a po dvou domácích zápasech vedou ve čtvrtfinále play off 2:0.
Radost hokejistů Mladé Boleslavi v zápase extraligy.
Radost hokejistů Mladé Boleslavi v zápase extraligy. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Poté, co se v sobotu čekalo na první gól přes polovinu zápasu, odemkl tentokrát favorizovaný tým Mountfieldu hostující obranu už po pouhých 54 sekundách. Kalinovo nahození dokázal protlačit za Krošeljova záda Jergl. Ve čtvrté minutě hrály oba týmy pouze ve čtyřech a prostoru na ledě dokonale využili Cingel s Kalinou, který úspěšně zakončil přečíslení dvou na jednoho.

Obránce Kalina tak zaznamenal vůbec první gól v dresu Východočechů, k nimž přišel po minulé sezoně ze Sparty. V extralize slavil vstřelenou branku poprvé od začátku října 2019.

V osmé minutě přišpendlil Stránský tvrdě na hrazení Koukala a zkušeného útočníka na chvilku "vypnul". Ten však po chvilce zamířil na střídačku po svých, zatímco pro Stránského dnešní vystoupení po trestu na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku skončilo. V dlouhé přesilovce se několikrát vyznamenal Krošelj, při pokusu Smoleňáka mu pomohla horní tyčka.

Dvoubrankový rozdíl ve skóre zůstal i do druhého dějství, v němž se však postupně dostávali čím dál více do hry Mladoboleslavští. Chybnou rozehrávku strážce domácí branky Novotného sice ještě nepotrestali, ale v polovině základní doby se už dotáhli i ve skóre. Lintuniemi využil prostoru, který mu domácí dopřáli, a zamířil přesně k tyčce. Jen o minutu a půl později ho navíc následoval Lunter.

Domácí mohli odpovědět. Jen o chvilku později byl Lev díky skvělé práci na brankovišti dvakrát po sobě velmi blízko tomu, aby jim vrátil vedení, jenže Krošelj byl proti. Kanonýr Oksanen pak zamířil bekhendem vedle.

Hned na začátku třetí části se provinil faulem Lev, Královéhradečtí však těžké chvilky přestáli bez úhony. Jakmile byli v pěti, protlačil se do šance Smoleňák, vychytal ho však Krošelj. Pak hráli přesilovku domácí, jenže se jim vůbec nepovedla. Ve 48. minutě se naopak prosadil pěknou ranou Kousal a dokonal obrat Středočechů. Ti vzápětí uhájili vedení i v oslabení.

Další komplikace pro domácí přišla v 55. minutě, kdy kvůli zranění odstoupil Novotný a na scénu musel nezahřátý Kiviaho. Moc nechybělo, aby ho hned překonal zblízka tečující Najman. V polovině 58. minuty sáhl Mountfield k oddechovému času, po němž zůstala domácí branka prázdná. Hosté už si však cenný úspěch nenechali vzít.

Třinec dostal kuriózní branku

Stejně jako v zahajovacím utkání, které vyhráli Oceláři 3:0, nepadl v první třetině gól. Před oběma brankami ale bylo výrazně rušněji. Stezka kryl už úvodním minutě individuální průnik domácího Michala Kovařčíka a zastavil i šance Nestrašila, Daňa a Draveckého.

Vítkovice, které hrály opět bez kapitána Poláka, si počínaly sebevědoměji než v úvodní třetině zápasu číslo jedna, kdy v první třetině vystřelily jen jednou. Fridrich i Krenželok prověřili v dobrých pozicích Kacetla, který ale vykopl puk betonem. V přečíslení dva jednoho pak Lednický nepřihrál přesně Dejovi.

Po přestávce se už množily šance zejména na straně obhájce titulu. Vránova dělovka propadla Stezkovi, ale puk protančil jen několik centimetrů od pravé tyčky. Chmielewski na hranici brankoviště ani nadvakrát nedostal puk za záda gólmana Vítkovic a Nestrašil trefil břevno. Udeřit mohlo i na druhé straně, Fridrich ale v úniku nenašel skulinku mezi betony Kacetla.

Oba týmy si dávaly pozor na zbytečný faul a na trestnou lavici sedali hráči pouze za vzájemné pošťuchování až do času 39:48. První přesilová hra za faul Kováře trvala jen čtyři sekundy a po vydařené kombinaci zakončil mezi betony zblízka Nestrašil.

Pojistku mohl přidat na začátku třetí části Hrňa, ale ze sóla přestřelil. V dalším střídání Bitten na dvakrát nepřelstil Kacetla. Vítkovice hrály ve 48. minutě první přesilovkou hru a s notnou dávkou štěstí vyrovnaly. Kacetl jel za branku pro nahozený kotouč, který se ale odrazil od mantinelu před branku a Flick skóroval pohodlně do prázdné.

Domácím vrátil vedení před brankou neobsazený Vrána, který nadvakrát překonal Stezku. V podobné situaci se v dalším střídání neprosadil Guman a hosté ještě zahrozili v power play, ale Třinec těsnou výhru udržel.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Jergl (Kalina), 4. Kalina (Cingel, Orsava) - 30. Lintuniemi (Kotala, Kelemen), 32. Lunter (Fořt, Kelemen), 48. P. Kousal (O. Najman). Rozhodčí: Pražák, Sýkora - Hynek, Rampír. Vyloučení: 5:4, navíc J. Stránský (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5682. Stav série: 1:1.

Hradec Králové: F. Novotný (55. Kiviaho) - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank, Pilař - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak - Orsava, Koukal, Cingel. Trenér: T. Martinec.

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Lintuniemi, D. Moravec - D. Šťastný, Bičevskis, Kotala - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Kelemen, Fořt, Lunter - J. Stránský, T. Knotek, Eberle. Trenér: Rulík.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branka a nahrávky: 40. A. Nestrašil (Svačina, Kundrátek), 54. P. Vrána (Martin Růžička, Zahradníček) - 50. Flick (J. Stehlík, Pedan). Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Brejcha, Malý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 4965.

Třinec: Kacetl - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, M. Zbořil - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Svačina - Chmielewski, Miloš Roman, Hrehorčák - Dravecký. Trenér: Varaďa.

Vítkovice: Stezka - Solovjov, Pedan, J. Stehlík, Plášil, L. Kovář, Koch - Bernovský, Marosz (od 21. Guman), L. Krenželok - Lakatoš, J. Hruška, Fridrich - M. Kalus, Flick, Bitten - Lednický, Chlán, Dej. Trenér: Holaň.