23. 3. 2012 20:44
K. Vary - M. Boleslav 1:2, Slavia - Litvínov 6:2
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili po brankách Balaštíka a Bahenského na ledě Karlových Varů 2:1 a díky lepšímu skóre poslali na poslední místo tabulky play out Litvínov.

Ten totiž podruhé za sebou prohrál 2:6, tentokrát podlehl Slavii.

Pražané se 79 body vedou skupinu o udržení a na poslední barážovou příčku mají sedmibodový náskok.

Jiří Šlégr ohlásil návrat. Večer nastoupí proti Slavii
Jelínek: Se Zlínem jsme hráli kočkopsa, trápili jsme se
Plzeň je v semifinále, rozhodla dvě minuty před koncem

Zápas Karlových Varů a Mladé Boleslavi divákům příliš pohledné hry neukázal. Obě mužstva dlouho předváděla nezáživný rozháraný hokej bez většího množství šancí.

Velkou příležitost měli domácí ve druhé třetiny, kdy hráli čtyři přesilové hry za sebou, ovšem byli to naopak hosté, komu se podařilo otevřít skóre. Dorážkou Tomasovy střely se prosadil Balaštík.

Jiří Šlégr
Jiří Šlégr | Foto: Eduard Erben

Psychicky posílení Středočeši měli zkraje třetí části převahu, kterou korunovali ve 45. minutě druhou brankou Bahenského. Tlak Energetiků přišel až v závěrečných minutách, ovšem víc než Gřegořkovo snížení z něj nevytěžili.

Ne zrovna šťastný návrat na hokejová kolbiště zažil po více než dvouleté pauze olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr. Obranné řady Litvínova v duelu se Slavií příliš dobře nepracovaly a gólman Franěk se měl od počátku co ohánět.

Tedy vlastně jen úvodních devět minut. V tomto čase totiž po třech inkasovaných brankách přepustil brankoviště kolegovi Volkemu.

Do druhé třetiny vletěli Severočeši s mnohem větším elánem a Kubinčák s Majdanem svými trefami zapřičinili pro změnu střídání gólmanů na straně Pražanů.

Rodící se drama však domácí záhy přidusili Kadlecovou bombou od modré. Hosté se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale slávisté kotrovali rychlými brejky. Po jednom z nich přidal definitivní pojistku Vondrka a střelecký účet večera uzavřel Hertl.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 7. kolo:

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
58. Gřegořek (Zaťovič, Kumstát) - 38. Balaštík (Tomas, D. Výborný), 45. Bahenský (Nouza). Rozhodčí: Hradil, Husička - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2853.

Karlovy Vary: Mensator - Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Gulaši, Gründling, M. Rohan, Prošek - Kumstát, Pech, Zaťovič - Mikeska, Kotrla, Skuhravý - Dej, T. Sýkora, Skladaný - Kuběna, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Baldwin, Žabka, Beňovič, Hay, Čutta, Mozík, Chaloupka - Pabiška, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Mikulík - Stieler, Bahenský, Loskot. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
4. Tomica (Vondrka, P. Jelínek), 9. Jaškin, 9. Dušek, 35. Kadlec (Sklenář, Jaškin), 45. Vondrka (Tomica), 59. T. Hertl - 13. Kubinčák (Ručinský, Kubát), 29. Majdan (F. Lukeš, Kubát). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:5, navíc Kubinčák (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3429.

Slavia: M. Kopřiva (29. Furch) - Kadlec, Valach, Kuboš, Šulc, Kolařík, Krejčík, Špelda - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, Jaškin, Sklenář - P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.
Litvínov: Franěk (9. Volke) - Kubát, Černošek, Jareš, Stříteský, Kousalík, Brejčák, Gula, Šlégr - Kubinčák, V. Hübl, F. Lukeš - Majdan, Frolík, Ručinský - Černý, Hujsa, Trávníček - Kafan, Laš, Gerhát. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.