Bojuj až do konce! Lvi mají nové heslo a velké ambice

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
5. 3. 2014 15:00
Zatímco loni ve své premiérové účasti v Kontinentální hokejové lize vstupovali hokejisté pražského Lva do bojů o Gagarinův pohár v roli outsiderů, letos je situace zcela opačná.
Prezentace nového hesla HC Lev. Uspěje s ním proti Medveščaku a dalším soupeřům?
Prezentace nového hesla HC Lev. Uspěje s ním proti Medveščaku a dalším soupeřům? | Foto: levpraha.cz

Praha - Zatímco loni ve své premiérové účasti v Kontinentální lize vstupovali hokejisté pražského Lva do bojů o Gagarinův pohár v roli outsiderů, což potvrdila i série 1. kola play off proti CSKA Moskva (0:4 na zápasy), letos je situace zcela opačná.

Díky vynikající druhé polovině základní části, kterou měl Lev vůbec nejlepší ze všech týmů soutěže (od 22. kola prohrál z následujících 32 duelů jen osm a k tomu jen čtyři v základní hrací době), se totiž Lev pasoval do role jednoho z adeptů na celkové vítězství v soutěži.

Do play off, jenž začne už tento pátek, vstoupí Lev s bojovým heslem Fight till the end! (tedy Bojuj až do konce!).

"Je skvělé, že se to hráči vybrali sami"

To vymyslel během olympijské pauzy český obránce Ondřej Němec a tento nápad okamžitě "chytil" celou kabinu. Hráči si dokonce sami vytvořili speciální trička pro play off s tímto heslem, design mu vymyslel útočník Lva Michal Řepík.

"Je skvělé, že se tým takto sejde a hráči si vybírají společné heslo pro play off. Právě to, že rozhodují samotní hráči a semknou se, považuju za úplně nejdůležitější," přiznal na středeční tiskové konferenci finský trenér Lva Kari Jalonen, který má největší podíl na již zmíněném vzestupu týmu.

Po svém říjnovém příchodu k týmu po 16. kole soutěže, když nahradil v pozici hlavního trenéra svého současného asistenta Václava Sýkoru, pozvedl tým z 10. místa Západní konference až na konečnou třetí příčku, díky čemuž Lev zahájí 1. kolo play off proti Záhřebu na svém ledě. 

"Je za námi dlouhá cesta, kluci odvedli v základní části kus práce. S Medveščakem jsme hráli před pár dny a byl to dobrý zápas. Věříme, že jsme na play off dobře připraveni," uvedl čtyřiapadesátiletý kouč.

"Teď už nastal čas pro hráče"

Připomněl nedělní zápas, který Lev nad Medveščakem na svém ledě vyhrál 2:1 v prodloužení, a nováčka soutěže tak porazil i ve druhém vzájemném zápase. 

"Teď nastal čas pro hráče. Play off je jejich doba. My jako trenéři jim můžeme jen pomoct, připravit video a podobně. Vím, že Lev loni nevyhrál v play off proti CSKA ani jeden zápas, i proto jsme rádi, že jsme se mu tentokrát vyhnuli," upozornil Jalonen na fakt, že CSKA skončil v tabulce Západní konference sedmý o bod za Záhřebem.

Jalonen si pochvaluje, že se týmu před pátečním zápasem prakticky vyprázdnila marodka. Chybět bude v úvodním zápase proti Medveščaku jen útočník Jakub Klepiš. "Navíc i Jakub už trénuje a v průběhu série by se mohl vrátit do sestavy," řekl Jalonen.

 

Právě se děje

před 35 minutami

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy