Bojoval o Stanley Cup s Haškem. Teď Kölzig končí

ČTK ČTK, Red Spo
23. 9. 2009 19:06
Německý hokejista odehrál v NHL 14 sezon
Útočník Vancouveru Jan Bulis (vlevo) padá atakován gólmanem Olafem Kölzig z Washingtonu. Vancouver zápas vyhrál 3:2.
Útočník Vancouveru Jan Bulis (vlevo) padá atakován gólmanem Olafem Kölzig z Washingtonu. Vancouver zápas vyhrál 3:2. | Foto: Reuters

Toronto - Německý hokejový brankář Olaf Kölzig ukončil ve 39 letech kariéru. Držitel Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL za sezonu 1999/2000 to dnes oznámil na webu hráčské asociace NHLPA.

Kölzig odehrál v elitní zámořské soutěži čtrnáct sezon a 711 ze 719 zápasů odchytal za Washington Capitals. Pouze v minulém ročníku se objevil v NHL v brance jiného týmu a posledních osm utkání kariéry absolvoval v dresu Tampy Bay.

Rodák z jihoafrického Johannesburgu si v základní části připsal 303 výher, což ho řadí na 21. místo historické tabulky brankářů NHL. Vedle Vezina Trophy získal před třemi lety také King Clancy Trophy za humanitární činnost.

Ačkoli po přestěhování ve třech letech z JAR vyrůstal Kölzig v Kanadě a v Německu nikdy nežil, reprezentoval rodnou zemi svých rodičů na všech velkých akcích.

Debutoval na Světovém poháru 1996 a účast si zopakoval v roce 2004. Zachytal si i na olympijském "Turnaji století" v Naganu 1998 a před třemi lety pod pěti kruhy v Turíně, nechyběl ani na MS 1997 a 2004 v Praze.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Michaláková neuspěla ve Štrasburku, norský soud dostatečně zdůvodnil odebrání dětí

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Norský soud podle ESLP dostatečně zdůvodnil, proč Michalákovou zbavil rodičovských práv k oběma synům.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy