Boj o Jágra začíná: Na peníze ho prý láká i finské TPS Turku

Adam Sušovský Adam Sušovský
4. 7. 2013 21:45
O Jaromíra Jágra se prý zajímá také TPS Turku, Boston na něj pod platovým stropem zřejmě nebude mít peníze.
Jaromír Jágr může úderem půlnoci podepsat kontrakt v novém klubu NHL. Zajímá se o něj prý i TPS Turku.
Jaromír Jágr může úderem půlnoci podepsat kontrakt v novém klubu NHL. Zajímá se o něj prý i TPS Turku. | Foto: Reuters

Praha - Jaromír Jágr se dnes v pravé poledne stane v Americe volným hráčem. Česká legenda už dala jasně najevo, že je její prioritou zůstat v NHL, ale nabídky se zřejmě pohrnou i z Evropy.

V době, kdy fanoušci a hokejoví experti na Twitteru ve čtvretk večer spekulovali, zda zůstane v Bostonu nebo by měl odejít třeba do Montrealu, napsal finský web Veikkaajat.com s odvoláním na své zdroje, že se o jeho služby bude vážně zajímat také přední finský klub TPS Turku.

Na svědomí to prý mají obchodní partneři klubu, kteří jsou prý ochotní "do projektu" investovat značné množství peněz jen pro to, aby hokejovou legendu viděli na ledě finské SM-Ligy.

Šéf Turku: Smál jsem se, je to fáma

Informace nicméně pobavila nejen fanoušky, ale také šéfa klubu Ari Vuoriho. Klub se každopádně zviditelnil, zpráva totiž prostřednictvím sociálních sítí okamžitě oblétla celý svět.

"Taky jsem to na internetu četl a pobavilo mě to. Není to pravda a netuším, odkud ta fáma pochází," řekl Vuori serveru mtv3.fi a připomněl, že má Jágr v Česku své Kladno a Finsko rozhodně není na jeho seznamu.

Že Jágr zůstane v NHL bylo víceméně jasné už před tím. Otázkou ovšem stále zůstává, s kým kontrakt podepíše. Ve čtvrtek ráno se o jeho služby znovu přihlásil Boston (VÍCE ZDE), mluví se také o zájmu Rangers, Philadelphie nebo Montrealu.

Boston udělal velkou výměnu, nic nezískal

Boston, se kterým letos Jágr neuspěl ve finále Stanley Cupu, ve čtvrtek večer dotáhl do konce velkou a především hodně překvapivou výměnu s Dallasem. Medvědi výměnou za útočníky Tylera Seguina a Riche Peverleyho a Ryana Buttona získali z Texasu Louie Erikssona, Joe Morrowa, Reillyho Smitha a Matta Frasera.

Překvapivý trejd přitom pro "Medvědy" vůbec nic nevyřešil. Eriksson, který část sezóny odehrál v Dallasu v jedné pětce s Jágrem, totiž alternuje Seguina a Peverleyho finančně i co se pozice v sestavě týká.

Boston, který ztratí po půlnoci Hortona, křídlo z první formace, si touto výměnou navíc rozbil i údernou a fungující třetí pětku.

Jágr by musel v Bostonu s platem výrazně dolů

Trejd nemění ani případnou pozici české osmašedesátky. Boston má sice nyní pod platovým stropem zhruba devět milionů dolarů, minimálně dvě třetiny z této částky ale spolkne nová smlouva s gólmanem Tuukkou Raskem.

Boston navíc kromě něj potřebuje ještě minimálně jednoho beka a útočníka. Těžko uvěřit, že by Jágr i přes očekávané snížení platového stropu, šel kvůli Bruins s platem o více jak polovinu dolů ze současných 4,55 milionů dolarů.

V tuto chvíli nemá na Jágra místo pod platovým stropem ani Philadelphia a další potencionální zájemce Montreal ve čtvrtek v noci podepsal smlouvu s útočníkem Dany Brierem.

 

Právě se děje

před 4 minutami

V Afghánistánu spadlo letadlo, na palubě bylo více než 80 lidí

Ve východním Afghánistánu v pondělí spadlo letadlo s více než 80 lidmi na palubě. S odkazem na policejní zdroje o tom informovala agentura AFP. Osud cestujících ani posádky není podle médií znám.

Stroj letecké společnosti Ariana Afghan Airlines spadl do odlehlé horské oblasti, kterou ovládá radikální hnutí Tálibán. Letěl na trase z Herátu do Kábulu.

Podle afghánských sdělovacích prostředků bylo na palubě 83 lidí.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Vláda schválila vyslání desítek vojáků do Mali, Nigeru a Čadu

Vláda souhlasí s vysláním až šesti desítek vojáků do Mali, Nigeru a Čadu. Misi nyní posoudí parlament. Pokud by ji poslanci a senátoři schválili, čeští vojáci by se v zemích Sahelu zapojili do boje proti terorismu. Česká armáda již v Mali vojáky má, podílejí se na výcviku a na ochraně výcvikové mise EU. V polovině roku se česká armáda ujme jejího velení.

Čeští vojáci by se měli nově stát součástí rozšířené operace Barkhane. Evropské země plánují vytvořit společnou jednotku pod názvem Takuba. V regionu nahradí francouzské síly. Náklady na novou misi ministerstvo obrany odhaduje na 598 milionů korun. Mali, Niger i Čad s přítomností českých vojáků souhlasí. Vojáci by měli pomáhat zejména malijským vojákům a doprovázet je do bojů s islámskými radikály.

Zdroj: ČTK
Další zprávy