Oceláři málem zažili déja vu. Skvělá bojovnost, chválil tým Malík

"Fousaté" dresy přinesly Ocelářům proti Spartě štěstí
Třinec totiž v utkání 23. kola extraligy zdolal Spartu 4:2  a dosáhl tak druhého vítězství pod koučem René Muchou, který však poprvé vedl Oceláře jako definitivní nástupce Jiřího Kalouse.
Třinec doma Spartu zdolal podeváté z posledních deseti pokusů...
... a ukončil sérii dvanácti zápasů, v nichž Pražané vždy bodovali.
Třinci těsně před utkáním vypadl lehce zraněný Irgl, ale i bez něj se domácím nástup vyvedl.
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
27. 11. 2015 21:37

Třinec - Dvanáctizápasová série v nichž Sparta bodovala je u konce. Ve 23. kole hokejové Tipsport extraligy se o to postarali třinečtí Oceláři, kteří porazili Pražany 4:2. Vítězství se ale nerodilo lehce.

Začátek utkání byl zejména ze strany Sparty opatrný. Důkazem toho budiž první střela na branku Petera Hamerlíka, která byla k vidění až v deváté minutě utkání. Pak se ale hráči s eskem na hrudi rozstříleli a do konce třetiny stihli dalších jedenáct střeleckých pokusů. Byli aktivnější a domácí tým po většinu periody přehrávali.

Góly však stříleli domácí. O úvodní gólový zápis se postaral ve třetí minutě Vladmír Dravecký po čistě vyhraném buly Jakuba Klepiše. „Vždy je důležité dát první branku. My jsme se od ní odpíchli a na konci třetiny přidali druhou,“ řekl po zápase slovenský reprezentant, který se letos trefil už jedenáctkrát. Loni pro srovnání za celou sezonu pouze sedmkrát. Další gól přišel v 19. minutě a bylo to znovu do sítě sparťanského brankáře Tomáše Pöpperleho. Autorem druhé branky Třineckých byl obránce David Nosek.

Po vedení 3:0 strach o výsledek

Po první dvacetiminutovce tak vedli domácí o dvě branky. Stejný náskok měli Oceláři v této fázi hry i minulý měsíc při zápase na ledě Sparty. Tehdy však utkání ztratili, když nakonec prohráli 5:7. A dnes málem zažili nepříjemné déja vu. Nejprve ale přidal třetí branku Třince Tomáš Kopecký. Pak ale začal střelecky úřadovat i pražský celek. Dvěma góly snížil na rozdíl jediné Lukáš Pech, pro kterého to byly úvodní branky v sezoně.

„Čekají se ode mě body a ty jsem zatím neměl. Je to hrozně nepříjemné, se takhle střelecky trápit. Doufám, že jsem to dneska zlomil,“ přeje si loni jedenáctigólový střelec. Pech ani jeho spoluhráči už však skóre nezměnili. Naopak v 58. minutě se mohli z pojišťovacího gólu radovat Třinečtí. Podruhé mířil do černého Dravecký, kterému puk před prázdnou klec naservíroval v přesilovce Tomáš Plíhal.

Při závěrečné sparťanské hře bez gólmana se již nic závažného nestalo a Oceláři tak oslavili páté tříbodové vítězství před svými fanoušky. Těch si na dnešní zápas našlo cestu 5057. „Dnes to byl výborný týmový výkon podpořený skvělými zákroky brankáře. Takovou bojovnost, jakou jsme předvedli zejména ve třetí třetině, bych chtěl u hráčů vidět vždycky,“ řekl asistent třineckého trenéra Marek Malík.

Zajímavostí je, že v minulém vzájemném zápase padlo celkem 12 branek, o které se postaralo deset hráčů. Dnes se ale neprosadil ani jeden z nich.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16