Oceláři málem zažili déja vu. Skvělá bojovnost, chválil tým Malík

"Fousaté" dresy přinesly Ocelářům proti Spartě štěstí
Třinec totiž v utkání 23. kola extraligy zdolal Spartu 4:2  a dosáhl tak druhého vítězství pod koučem René Muchou, který však poprvé vedl Oceláře jako definitivní nástupce Jiřího Kalouse.
Třinec doma Spartu zdolal podeváté z posledních deseti pokusů...
... a ukončil sérii dvanácti zápasů, v nichž Pražané vždy bodovali.
Třinci těsně před utkáním vypadl lehce zraněný Irgl, ale i bez něj se domácím nástup vyvedl.
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
27. 11. 2015 21:37

Třinec - Dvanáctizápasová série v nichž Sparta bodovala je u konce. Ve 23. kole hokejové Tipsport extraligy se o to postarali třinečtí Oceláři, kteří porazili Pražany 4:2. Vítězství se ale nerodilo lehce.

Začátek utkání byl zejména ze strany Sparty opatrný. Důkazem toho budiž první střela na branku Petera Hamerlíka, která byla k vidění až v deváté minutě utkání. Pak se ale hráči s eskem na hrudi rozstříleli a do konce třetiny stihli dalších jedenáct střeleckých pokusů. Byli aktivnější a domácí tým po většinu periody přehrávali.

Góly však stříleli domácí. O úvodní gólový zápis se postaral ve třetí minutě Vladmír Dravecký po čistě vyhraném buly Jakuba Klepiše. „Vždy je důležité dát první branku. My jsme se od ní odpíchli a na konci třetiny přidali druhou,“ řekl po zápase slovenský reprezentant, který se letos trefil už jedenáctkrát. Loni pro srovnání za celou sezonu pouze sedmkrát. Další gól přišel v 19. minutě a bylo to znovu do sítě sparťanského brankáře Tomáše Pöpperleho. Autorem druhé branky Třineckých byl obránce David Nosek.

Po vedení 3:0 strach o výsledek

Po první dvacetiminutovce tak vedli domácí o dvě branky. Stejný náskok měli Oceláři v této fázi hry i minulý měsíc při zápase na ledě Sparty. Tehdy však utkání ztratili, když nakonec prohráli 5:7. A dnes málem zažili nepříjemné déja vu. Nejprve ale přidal třetí branku Třince Tomáš Kopecký. Pak ale začal střelecky úřadovat i pražský celek. Dvěma góly snížil na rozdíl jediné Lukáš Pech, pro kterého to byly úvodní branky v sezoně.

„Čekají se ode mě body a ty jsem zatím neměl. Je to hrozně nepříjemné, se takhle střelecky trápit. Doufám, že jsem to dneska zlomil,“ přeje si loni jedenáctigólový střelec. Pech ani jeho spoluhráči už však skóre nezměnili. Naopak v 58. minutě se mohli z pojišťovacího gólu radovat Třinečtí. Podruhé mířil do černého Dravecký, kterému puk před prázdnou klec naservíroval v přesilovce Tomáš Plíhal.

Při závěrečné sparťanské hře bez gólmana se již nic závažného nestalo a Oceláři tak oslavili páté tříbodové vítězství před svými fanoušky. Těch si na dnešní zápas našlo cestu 5057. „Dnes to byl výborný týmový výkon podpořený skvělými zákroky brankáře. Takovou bojovnost, jakou jsme předvedli zejména ve třetí třetině, bych chtěl u hráčů vidět vždycky,“ řekl asistent třineckého trenéra Marek Malík.

Zajímavostí je, že v minulém vzájemném zápase padlo celkem 12 branek, o které se postaralo deset hráčů. Dnes se ale neprosadil ani jeden z nich.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Aktualizováno před 45 minutami

Razýmová v Ruce loňskou senzaci nezopakovala, vyhráli Klaebo a Johauhová

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová skončila sedmadvacátá na klasické desítce Světového poháru ve finské Ruce. Michal Novák doběhl v závodu na 15 km jako nejlepší z Čechů těsně za bodovanou třicítkou na 32. místě. Zvítězila favorizovaná Norka Therese Johaugová, mužům kraloval její krajan Johannes Hösflot Klaebo.

Razýmová před rokem šokovala v Ruce na stejné trati pátým místem, ale letos se jí tolik nedařilo. Na všech mezičasech se pohybovala ve třetí desítce, chvilku jí hrozilo, že z bodované třicítky vypadne, ale nakonec dojela na 27. pozici.

"S výsledkem určitě nemůžu být spokojen. Doufal jsem, že se budeme pohybovat výš. Nejde ale dělat závěry na základě jednoho závodu, podrobné hodnocení budeme dělat až po první periodě," řekl trenér žen Jan Franc v tiskové zprávě.

Na Johaugovou česká jednička ztratila přes minutu a půl. Druhá za Norkou skončila Švédka Frida Karlssonová a třetí byla její krajanka Ebba Anderssonová. "Tratě jsou tady hodně těžké, ale zvládla jsem to a jsem strašně ráda, jak dobře jsem novou sezonu odstartovala," řekla Johaugová po 74. vítězství v závodu SP.

Novák závod rozběhl nadějně. V první polovině se pohyboval ve třetí desítce, nakonec ho od bodované třicítky dělilo 3,3 sekundy. Další body po pátečním sprintu nepřidal ani Luděk Šeller, který doběhl na 71. místě.

"Dnes se povedla máza na stoupání. Děkuju servisu! Myslím, že jsem podal velmi dobrý výkon. Čekal jsem, že to vyjde do 30. místa. Bohužel nevyšlo," posteskl si Novák v tiskové zprávě. "Na prvních závodech je vždy každý v top formě a je skutečně náročné se prosadit. Mrzí mě to, byli prostě lepší," dodal.

Trojnásobný olympijský vítěz Klaebo po druhém místě v úvodním sprintu vyhrál s náskokem 15,2 sekundy před Rusem Alexejem Červotkinem, připsal si 38. úspěch v SP v kariéře a do nedělní stíhačky vyrazí jako lídr finské trojdílné minisérie z prvního místa s náskokem 26 sekund před Rusem Alexandrem Bolšunovem. Obhájce křišťálového glóbu dnes doběhl třetí.

Kateřina Janatová obsadila 55. místo, Petra Nováková 61., o čtyři pozice za ní skončila Petra Hynčicová a Tereza Beranová byla poslední 72. Adam Fellner skončil mezi muži na 63. příčce.

Závody SP v běhu na lyžích v Ruce (Finsko):

Muži - 15 km klasicky:

1. Klaebo (Nor.) 34:04,6, 2. Červotkin -15,2, 3. Bolšunov (oba Rus.) -18,0, 4. Iversen (Nor.) -19,8, 5. Niskanen (Fin.) -21,7, 6. Musgrave (Brit.) -32,8, 7. Semikov -33,2, 8. Bělov -37,7, 9. Poroškin (všichni Rus.) -42,3, 10. Holund (Nor.) -47,2, …32. Novák -1:37,0, 63. Fellner -3:05,6, 71. Šeller (všichni ČR) -3:58,4.

Průběžné pořadí Ruka Triple: 1. Klaebo 36:10, 2. Bolšunov -26, 3. Iversen -31, …30. Novák -2:12, 63. Fellner -3:50, 69. Šeller -4:32.

Pořadí SP (po 2 z 33 závodů): 1. Klaebo 96, 2. Bolšunov a Iversen oba 86, 4. Hakola (Fin.) 54, 5. Valnes 50, 6. Taugböl (oba Nor.) 48, …34. Šeller 9, 40. Novák 2.

Ženy - 10 km klasicky:

1. Johaugová (Nor.) 25:01,4, 2. Karlssonová -21,8, 3. Anderssonová (obě Švéd.) -26,0, 4. Sorinová -26,1, 5. Něprjajevová (obě Rus.) -30,3, 6. Niskanenová (Fin.) -44,9, 7. T. Wengová (Nor.) -45,5, 8. Brennanová (USA) -46,6, 9. Fosseholmová (Nor.) -50,2, 10. Dahlqvistová (Švéd.) -52,5, …27. Razýmová -1:33,9, 55. Janatová -2:55,3, 61. Nováková -3:11,4, 65. Hynčicová -3:46,9, 72. Beranová (všechny ČR) -4:27,3.

Průběžné pořadí Ruka Triple: 1. Johaugová 28:06, 2. Karlssonová, 3. Něprjajevová obě -16, …30. Razýmová -1:43, 56. Janatová -3:00, 61. Nováková -3:23, 65. Hynčicová -4:00, 70. Beranová -4:33.

Pořadí SP (po 2 z 33 závodů): 1. Svahnová (Švéd.) 74, 2. Dahlqvistová 72, 3. Něprjajevová 65, 4. Karlssonová 62, 5. Sorinová 60, 6. L. Wengová (Nor.) 58, …37. Razýmová 4.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dvě nehody aut na náledí uzavřely dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při dvou nehodách na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice byla uzavřená několik hodin, směr na Strakonice byl zprůjezdněn po 13:00, směr na Prahu zhruba o dvě hodiny dříve. Nikdo se vážně nezranil, řekli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Příčiny a okolnosti havárii policisté vyšetřují, podle Truxy řidiči zřejmě nepřizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky.

Dokumentování nehod, odstraňování jejich následků a uklízení vozovky trvalo až do odpoledních hodin. Ve směru na Prahu i na Strakonice se tvořily na dálnici kolony. Na Strakonice se zatím jezdí jedním pruhem.