reklama
 
 

Rekordní zápas v NHL musela rozhodnout až 20. série nájezdů

17. 12. 2014 5:00
Neskutečně bláznivý zápas se odehrál v úterním duelu NHL mezi hokejisty Floridy a Washingtonu.

Sunrise - Neskutečně bláznivý zápas se odehrál v úterním duelu NHL mezi hokejisty Floridy a Washingtonu. Po remíze 1:1 v základní hrací době se o vítězi nerozhodlo ani v prodloužení, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy.

A přestože si Washington ve čtvrté, sedmé, desáté, jedenácté a sedmnácté sérii vypracoval penaltový "mečbol", Panthers jej vždy dokázali odvrátit. 

Po osmnácté sérii se tak zrodil historický moment, protože se v NHL musí do rozhodnutí vystřídat v nájezdech všichni hráči v poli. Všech šest obránců a dvanáct útočníků už nájezd absolvovalo, a tak poprvé v historii jeli nájezdníci v NHL podruhé.

A zatímco v 19. sérii ani jeden z nájezdníků úspěšný nebyl, ve 20. řadě nájezdu sice nejprve neuspěl Alexandr Ovečkin, který svůj první nájezd v zápase proměnil, na druhé straně naopak uspěl v prvním kole neúspěšný Nick Bjugstad, a rozhodl tak o bonusovém bodu pro domácí Panthers.

Šíleného zápasu se na straně Panthers zúčastnil i český útočník Tomáš Fleischmann, který svůj pokus v osmé sérii neproměnil. Netradiční šichtu si oddřel v brance Panthers Roberto Luongo, jenž za svá záda nepustil rekordních 15 pokusů. Smutným hrdinou je pak jeho protějšek Lewis Holtby, jehož hráči Floridy nepřekonali ve 14 případech. 

autor: Jaroslav Šindelář | 17. 12. 2014 5:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama