Rekordní zápas v NHL musela rozhodnout až 20. série nájezdů

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
17. 12. 2014 5:00
Neskutečně bláznivý zápas se odehrál v úterním duelu NHL mezi hokejisty Floridy a Washingtonu.
Nick Bjugstad (vlevo) rozhodl až ve 20. sérii samostatných nájezdů o historické výhře hokejistů Floridy nad Washingtonem.
Nick Bjugstad (vlevo) rozhodl až ve 20. sérii samostatných nájezdů o historické výhře hokejistů Floridy nad Washingtonem. | Foto: Reuters

Sunrise - Neskutečně bláznivý zápas se odehrál v úterním duelu NHL mezi hokejisty Floridy a Washingtonu. Po remíze 1:1 v základní hrací době se o vítězi nerozhodlo ani v prodloužení, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy.

A přestože si Washington ve čtvrté, sedmé, desáté, jedenácté a sedmnácté sérii vypracoval penaltový "mečbol", Panthers jej vždy dokázali odvrátit. 

Po osmnácté sérii se tak zrodil historický moment, protože se v NHL musí do rozhodnutí vystřídat v nájezdech všichni hráči v poli. Všech šest obránců a dvanáct útočníků už nájezd absolvovalo, a tak poprvé v historii jeli nájezdníci v NHL podruhé.

A zatímco v 19. sérii ani jeden z nájezdníků úspěšný nebyl, ve 20. řadě nájezdu sice nejprve neuspěl Alexandr Ovečkin, který svůj první nájezd v zápase proměnil, na druhé straně naopak uspěl v prvním kole neúspěšný Nick Bjugstad, a rozhodl tak o bonusovém bodu pro domácí Panthers.

Šíleného zápasu se na straně Panthers zúčastnil i český útočník Tomáš Fleischmann, který svůj pokus v osmé sérii neproměnil. Netradiční šichtu si oddřel v brance Panthers Roberto Luongo, jenž za svá záda nepustil rekordních 15 pokusů. Smutným hrdinou je pak jeho protějšek Lewis Holtby, jehož hráči Floridy nepřekonali ve 14 případech. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy