Blaťák dvěma góly posunul Ufu do čtvrfinále KHL

Red Spo, ČTK
15. 3. 2010 19:14
V dalším kole narazí na Nižněkamsk, přemožitele Omsku.

Moskva - Obránce Miroslav Blaťák pomohl hokejistům Ufy rázným způsobem ukončit osmifinálovou sérii KHL proti Jekatěrinburgu.

Favorizovaný Salavat Julajev vyhrál čtvrtý duel na ledě týmu soupeře i díky dvěma gólům českého olympionika 8:1 a postoupil do čtvrtfinále po vítězství 3:1 na zápasy.

Vítěz základní části z Ufy nečekaně zaváhal s týmem českého trenéra Marka Sýkory v nedělním utkání, v němž se odehrál skandální incident.

Jeden z domácích fanoušků vnikl na střídačku hostů, kde nejprve pěstmi a pak hokejkou napadl náhradního brankáře Vitalije Kolesnika. Několika ranami do hlavy mu způsobil otřes mozku a silně krvácející tržnou ránu. Vedení KHL udělilo Jekatěrinburgu, který zápas vyhrál 4:3, pokutu milion rublů (asi 633.000 korun).

Podívejte se: Video: Rusko v šoku. Opilec málem zabil brankáře Ufy

V pondělí nicméně Ufa žádné další překvapení nedopustila a mužstvo, které v základní části nasbíralo o polovinu bodů méně (129/64), vyprovodila jasným skóre. Blaťák vstřelil pátý a osmý gól svého mužstva, na obou se podílel Nor Patrick Thoresen.

Několik desítek minut po Ufě prošel do čtvrtfinále play off také Magnitogorsk a zkompletoval tak osmičku postupujících. Metallurg sice ve čtvrtém duelu série s Čeljabinskem prohrával až do 55. minuty 1:2, pak ale vyrovnal v přesilovce za asistence Tomáše Rolinka Čistov a v 17. minutě prodloužení rozhodl Platonov.

Magnitogorsk přitom v nastavení přežil tři přesilovky, z toho jednu dokonce pět na tři, když byli více než minutu na trestné lavici Jaroslav Kudrna a Selujanov.

Metallurg se ve čtvrtfinále utká s Kazaní, na Ufu čeká přemožitel Omsku Nižněkamsk. V Západní konferenci jsou od neděle známy dvojice Balašicha - Dinamo Riga a Jaroslavl - Spartak Moskva. Ani jedna z osmifinálových sérií se nehrála na maximální počet pěti zápasů.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:
Jekatěrinburg - Ufa 1:8 (Blaťák 2+0), konečný stav série 1:3, Čeljabinsk - Magnitogorsk 2:3 v prodl. (za hosty Rolinek 0+1), konečný stav série 1:3.