Bizár na mistrovství světa. Slováci se mazali masážním olejem, kvůli kterému tál v aréně led

Adam Sušovský Adam Sušovský
21. 5. 2017 20:42
Na první pohled se vám může zdát, že je to vtip. Pořadatelé letošního mistrovství světa ale tyhle věty pronesli na oficiální tiskové konference a mysleli je úplně vážně: "Měli jsme problémy s ledem, které se týkaly jen slovenských zápasů. Už taky známe příčinu. Šlo o masážní olej, který používali hokejisté Slovenska. Ten se dostával na led a způsoboval problémy s konzistencí vody a jejího zamrzání," řekl Franz Reindl, šéf organizačního výboru.
Slovenská hokejová reprezentace se štěstím zachránila elitní skupinu mistrovství světa.
Slovenská hokejová reprezentace se štěstím zachránila elitní skupinu mistrovství světa. | Foto: Reuters

Kolín nad Rýnem (od našeho zpravodaje) - S koncem mistrovství světa to vypadá tak, jako by jediný problém organizátorům způsobili hokejisté Slovenska. Těm po výhře nad Itálii nejprve v Kolíně nad Rýnem ani nadvakrát nezahráli správnou hymnu, v dalších zápasech skupiny zase pod bruslemi slovenských hokejistů tál led. 

A teď už se ví proč: mohou za to hokejisté samotní. 

Důvod, který pořadatelé na tiskové konferenci, vám ale už na první pohled přijde vyloženě bizarní. Tání totiž prý způsobil masážní olej, který se z těl sportovců dostal na plochu. 

"Měli jsme problémy s ledem, které se týkaly jen slovenských zápasů. Už taky známe příčinu. Šlo o masážní olej, který používali hokejisté Slovenska. Ten se dostával na led a způsoboval problémy s konzistencí vody a jejího zamrzání," řekl Franz Reindl, šéf organizačního výboru.

Problém musela dvakrát dodatečně řešit rolba.

Pořadatelé na tiskové konferenci zároveň potvrdili mimořádný zájem fanoušků o turnaj, navzdory místy chladné atmosféře zápasů v Paříži se totiž turnaj stal druhým nejnavštěvovanějším v historii hned za Prahou 2015.

"Jsme ohromeni tím, co jsme tady zažili. Měli jsme průměr 13 400 na zápas a pokud ho udržíme i do posledních zápasů o medaile, dostaneme se přibližně na 678 tisíc fanoušků," řekl Henner Ziegfeld z organizačního výboru. 

Turnaj v Praze a Ostravě před dvěma lety navštívilo 741 690 diváků. Dosud druhým nejnavštěvovanějším turnajem v historii byl šampionát v Minsku 2014, na který si našlo cestu 640 044 diváků.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy