Bizár na mistrovství světa. Slováci se mazali masážním olejem, kvůli kterému tál v aréně led

Adam Sušovský Adam Sušovský
21. 5. 2017 20:42
Na první pohled se vám může zdát, že je to vtip. Pořadatelé letošního mistrovství světa ale tyhle věty pronesli na oficiální tiskové konference a mysleli je úplně vážně: "Měli jsme problémy s ledem, které se týkaly jen slovenských zápasů. Už taky známe příčinu. Šlo o masážní olej, který používali hokejisté Slovenska. Ten se dostával na led a způsoboval problémy s konzistencí vody a jejího zamrzání," řekl Franz Reindl, šéf organizačního výboru.
Slovenská hokejová reprezentace se štěstím zachránila elitní skupinu mistrovství světa.
Slovenská hokejová reprezentace se štěstím zachránila elitní skupinu mistrovství světa. | Foto: Reuters

Kolín nad Rýnem (od našeho zpravodaje) - S koncem mistrovství světa to vypadá tak, jako by jediný problém organizátorům způsobili hokejisté Slovenska. Těm po výhře nad Itálii nejprve v Kolíně nad Rýnem ani nadvakrát nezahráli správnou hymnu, v dalších zápasech skupiny zase pod bruslemi slovenských hokejistů tál led. 

A teď už se ví proč: mohou za to hokejisté samotní. 

Důvod, který pořadatelé na tiskové konferenci, vám ale už na první pohled přijde vyloženě bizarní. Tání totiž prý způsobil masážní olej, který se z těl sportovců dostal na plochu. 

"Měli jsme problémy s ledem, které se týkaly jen slovenských zápasů. Už taky známe příčinu. Šlo o masážní olej, který používali hokejisté Slovenska. Ten se dostával na led a způsoboval problémy s konzistencí vody a jejího zamrzání," řekl Franz Reindl, šéf organizačního výboru.

Problém musela dvakrát dodatečně řešit rolba.

Pořadatelé na tiskové konferenci zároveň potvrdili mimořádný zájem fanoušků o turnaj, navzdory místy chladné atmosféře zápasů v Paříži se totiž turnaj stal druhým nejnavštěvovanějším v historii hned za Prahou 2015.

"Jsme ohromeni tím, co jsme tady zažili. Měli jsme průměr 13 400 na zápas a pokud ho udržíme i do posledních zápasů o medaile, dostaneme se přibližně na 678 tisíc fanoušků," řekl Henner Ziegfeld z organizačního výboru. 

Turnaj v Praze a Ostravě před dvěma lety navštívilo 741 690 diváků. Dosud druhým nejnavštěvovanějším turnajem v historii byl šampionát v Minsku 2014, na který si našlo cestu 640 044 diváků.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 37 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy