Bitva o vše! Lev je v Magnitogorsku, nervozita se dá krájet

Adam Sušovský Adam Sušovský
30. 4. 2014 9:34
V 15:00 začíná sedmé finále Kontinentální ligy – bitva o všechno. Vítěz zvedne nad hlavu Gagarinův pohár, poraženému uteče mezi prsty šance, která už nikdy v kariéře nemusí přijít.
Dnes už není kam uhnout. Gagarina zvedne nad hlavu jen vítěz večerního zápasu.
Dnes už není kam uhnout. Gagarina zvedne nad hlavu jen vítěz večerního zápasu. | Foto: CPA Eduard Erben

Magnitogorsk (od našeho zpravodaje) – Den D je tady. Hráči Lva Praha se v Rusku připravují na nejdůležitější utkání své kariéry. V 15:00 začíná sedmé finále Kontinentální ligy – bitva o všechno. Vítěz zvedne nad hlavu Gagarinův pohár, poraženému uteče mezi prsty šance, která už nikdy v kariéře nemusí přijít.

„Vyhrát Gagarina je na klubové úrovni nejvíc, co jde v Evropě dokázat,“ řekl už před odletem v Praze Ondřej Němec. Cesta do třiapůl tisíce kilometrů vzdáleného Magnitogorsku trvala čtyři hodiny, o stejný čas se posunuly dopředu i hodinky hráčů. Když se tým dostal do postele, na hranicích Evropy s Asií už pomalu svítalo.

Čas se v den zápasu vleče, nervozita stoupá

Lev Praha je v den zápasu na hotelu za městem, nervozita už je znát.

Trenér Kari Jalonen se procházel po hotelové zahradě o samotě. Teď už toho moc nevymyslí, tým musí vinou čtyřhodinovému časovému posunu oproti Praze vynechat i tradiční předzápasové rozbruslení. Čas se v den utkání vleče.

„To čekání není úplně příjemné,“ přiznal Petr Vrána a dodal, že napětí už cítí. Moc v noci nespal. "Ale těším se, užijeme si to!"

V bráně Lva se i dnes objeví Petri Vehanen, chybět ale bude útočník Jiří Sekáč.

Živá projekce v Harfě a na Majálesu

Utkání můžete sledovat od 15:00 českéhočasu prostřednictvím naší on-line reportáže – ZDE.

Lev Praha ale chystá i projekce pro své fanoušky v Praze. Přímý přenos utkání se bude vysílat v Letňanech v rámci programu pražského Majálesu, živou projekci klub připravuje i na střeše Galerie Harfy vedle O2 areny.

„Vstup je zdarma, přímo na místě bude otevřený i fanshop se suvenýry,“ říká PR Manažer Lva Jan Rachota.

Další fotky a postřehy přímo z Magnitogorsku sledujte na facebookové stránce autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 41 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy