Bitky, srážky, semafory i góly. Příprava na NHL odstartovala

Bitky, srážky, semafory i góly. Příprava na NHL odstartovala
Formu ladí i velké hvězdy, například Jarome Iginla, který se v zápase Calgary s Vancouverem prosadil gólově.
O souboje u mantinelů rovněž nebyla nouze. Takto se střetli Širokov a Bancks.
Na bitku došlo i v utkání mezi Ottawou Senators a Vancouverem Canucks.
V brance Senátorů dostal příležitost Robin Lehner. A hned se blýskl čistým kontem.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
22. 9. 2010 12:05

Již za čtrnáct dní startuje nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL. Týmy pomalu finišují své předsezonní kempy a pouští se do přípravných utkání. A protože se všichni hráči snaží zaujmout trenéry, aby dostali šanci u prvního týmu, o nasazení, bitky i pěkné góly rozhodně není nouze.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy