Liberecký Birner: Jsem znechucený, přes média se na rozhodčí dělá tlak

Podívejte se, jak Sparta ve třetím finále přejela Tygry 4:1...
...a ohnivou sílu měla i jejich hra. Bílé Tygry pražský tým díky díky třem přesilovkovým gólům smetl 4:1.
Domácí k úspěchu motivovaly také sličné roztleskávačky,...
... v boji o pohár pro vítěze extraligy se Sparta ujala vedení 2:1 na zápasy.
To hostující fanoušci nebyly spokojeni s výsledkem a podle transparentu ani s přístupem domácího klubu k fanouškům soupeřova týmu.
Foto: Milan Kammermayer
Daniel Poláček Daniel Poláček
19. 4. 2016 6:30
Třetí extraligové finále nabídlo vyrovnaný boj, kromě druhé půlky prostřední třetiny, ve které Bílí Tygři zkolabovali. Prakticky neopouštěli trestnou lavici, díky čemuž Sparta navýšila skóre na 4:0. Měli domácí tolik početních výhod oprávněně?

Praha – Třetí extraligové finále nabídlo vyrovnaný boj, kromě druhé půlky prostřední třetiny, ve které Bílí Tygři zkolabovali. Prakticky neopouštěli trestnou lavici, díky čemuž Sparta navýšila skóre na 4:0. Měli domácí tolik početních výhod oprávněně?

"V drtivé většině to byly zákroky, které se pískat daly," přiznal nedisciplinovanost svých svěřenců liberecký kouč Filip Pešán.

Největším hříšníkem hostů byl Petr Vampola, jenž za protesty vyfasoval trest do konce utkání. Duel však nezvládl ani hvězdný forvard Michal Birner, na trestnou lavici jel hned třikrát. "Ten první faul asi byl zbytečný, nechal jsem se vyprovokovat. U těch dalších dvou nevím, ty vyplynuly ze hry."

Birner: Jsem znechucený z toho, co se děje

Jeden z největších tahounů Liberce uznal, že měl být klidnější: "Když vedle vás na buly jde hráč, který hraje dvě minuty za zápas a hned vás dvakrát sekne, jeho úkol je jasný. Vyprovokovat mě, abych se po něm ohnal. Bohužel jsem neudržel nervy."

Zatímco Sparta dohromady schytala jen 12 trestných minut, Bílí Tygři jich nastřádali 52. "Nebudu se vymlouvat, že jsme ty fauly nedělali, protože jsme je dělali,“ říká Birner, ale zároveň dodává: "Teď jde jenom o to, jestli oni ty fauly taky dělali, nebo nedělali. Přes média se na rozhodčí dělá tlak, že my provokujeme. Oukej, tak teda provokujeme. Už mi z toho je fakt… nebudu říkat na co."

Do ošemetné kritiky mužů v pruhovaném se přímo pustit nechtěl: "Já tady nebudu nic říkat na rozhodčí. Ať si každý udělá obrázek sám. Přijde sem 17 tisíc lidí, je to skvělý zápas. A pak z toho je to, co z toho bylo. Jsem znechucený z toho, co se tady děje."

Jandač: Ševc mi nadával neskutečným způsobem

Rozhořčený byl během klání i bek Martin Ševc, jenž při cestě do šatny po druhé třetině začal pokřikovat na sparťanského kouče Josefa Jandače. "Nadával mi neskutečným způsobem," potvrdil budoucí reprezentační lodivod. "On na všechny furt prská. Vytáhl si mě, nevím proč. Asi mě chtěl nějak rozhodit. Prý mám šedivé vousy, tak jsem mu řekl, že je taky jednou bude mít šedivé."

Ševc se nezklidnil ani po zápase, skrze média zaútočil na Jandače znovu (více ZDE). I on ale litoval, že do příštího duelu nenaskočí forvard Vampola, jenž se provinil trestem do konce utkání. Už podruhé v sérii.

"Ve třech zápasech mít dva vysoké tresty, to není věc, která do finále patří," neskrýval nespokojenost trenér Pešán. "Petr sám rozhodl o tom, že další zápas hrát nebude. Uvidíme, kolik finálových zápasů ještě odehraje."

Další klání nesmírně emotivní série začíná už dnes v 18:20. Pokud Liberečtí nezlomí šňůru proher v O2 areně, získá Sparta mečbol.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy