Bílí Tygři si smlsli na Mountfieldu, vedoucí Sparta dostala šest branek

Asistent Červenka dovedl Piráty k další výhře
Třemi asistencemi se podílel na třetím triumfu Pirátů po sobě. Tentokrát si na nich vylámali zuby hráči Vítkovic, kteří na svém ledě prohráli 0:3.
Brankář Pirátů Miroslav Kopřiva vychytal první nulu v sezoně a v posledních třech utkáních inkasoval jen dva góly.
Páteční výprask od Sparty zanechal na Vítkovicích evidentní následky...
... a domácí si proti nováčkovi úplně vylámali zuby na chomutovské obraně ve středním pásmu.
Aktualizováno 20. 9. 2015 21:03
Reportážní článek ze čtvrtého kola tuzemské nejvyšší hokejové extraligy, která nabídla kompletní program sedmi zápasů.

Praha - Tradičně kompletní program všech sedmi zápasů nabídlo nedělní pokračování tuzemské nejvyšší hokejové soutěže.

Jako první se dohrálo na severu Čech, kde domácí Bílí Tygři porazili hradecký Mountfield 4:2 a vyhráli tak potřetí v řadě, naopak Hradečtí padli po dvou výhrách.

Ve třech zápasech se začátkem v 17:00 hodin vyhrál nováček z Chomutova 3:0 na ledě Vítkovic, Olomouc vyhrála 3:2 nad Plzní a Zlín prohrál s Mladou Boleslaví 2:4.

Potřetí v řadě prohrál mistrovský Litvínov, který padl 2:3 s brněnsku Kometou. O porážce úřadujícího mistra rozhodl gól Viléma Buriana v 58. minutě utkání při litvínovské přesilovce.

Bitvu Pardubic s posledním finalistou z Třince opanovali výsledkem 4:1 domácí. Nečekaně padla dosud neporažená Sparta, která prohrála 3:6 na ledě posledních Karlových Varů.

Liberečtí předvedli parádní obrat

Hosté měli zápas dobře rozehraný a v 18. minutě se dostali už do do dvougólového vedení, jenže v šestadvacáté minutě odstartoval v přesilovce bombou od modré Ševc. O deset minut později bylo srovnáno, když se v další početní výhodě prosadil Krenželok.

V aréně ještě neutichla radost z vyrovnávací branky a Liberec se prosadil potřetí. Lakatoš dorážkou Jonákovy střely zaznamenal svůj první extraligový gól v kariéře a poslal domácí tým do vedení. Vítězství Tygrů pojistil v 55. minutě Vampola.

Sparta padla s posledními Vary

Karlovarští rozhodli duel čtyřmi góly ve druhé třetině a Pražané si tak připsali premiérový nezdar v soutěžním ročníku. Dvěma góly se na výhře Energie podílel útočník Rostislav Marosz. Sparta ale i přes nezdar zůstala v čele tabulky, už ale jen díky lepšímu skóre před Libercem, Chomutovem a Brnem.

Pardubice se ujaly po polovině zápasu už tříbrankového vedení, které dokázali Oceláři jen snížit. Pojistku přidal ve třetí třetině svou první brankou v extralize Adam Havlík. Před začátkem utkání byl oceněn pardubický útočník Petr Sýkora, který proti Třinci odehrál 700. zápas v extralize a jubileum oslavil vítěznou trefou.

Ani druhý domácí zápas v nové sezoně nezvládli hokejisté Zlína, který opět jako kdyby rozhodil slavnostní ceremoniál před začátkem. Tentokrát byl oceněný za svůj 1000. zápas v extralize domácí kapitán Veselý. Hosté následně duel rozhodli třemi vstřelenými góly v závěrečné třetině.

Chomutov si dojel pro body do Ostravy

Dvěma góly se na třetí výhře nováčka z Chomutova v řadě podílel Michal Vondrka, kterému v obou případech asistoval Roman Červenka. Brankář Pirátů Miroslav Kopřiva vychytal první nulu v sezoně a v posledních třech utkáních inkasoval jen dva góly.

Páteční výprask od Sparty tak zjevně zanechal na Vítkovicích evidentní následky a domácí si proti nováčkovi úplně vylámali zuby na chomutovské obraně ve středním pásmu.

O výhře Olomouce nad Plzní rozhodl v 52. minutě slovenský útočník Tomáš Mikúš, jenž v pátek rozhodl o dvoubodovém zisku Hanáků na ledě Mladé Boleslavi. Moravský celek si tak připsal první triumf za tři body v novém ročníku.

4. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Ševc (Řepík, Krenželok), 36. Krenželok (Vampola), 37. Lakatoš (Jonák, Výtisk), 55. Vampola (Birner) - 2. Pilař (Bednář, Frühauf), 18. Kukumberg (Dej). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Flegl, Frodl. Vyloučení: 7:10, navíc J. Kudrna a Pilař (oba Hradec Králové) oba 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4073.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk, Ulrych - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Stránský, P. Jelínek, Krenželok - Jonák, Lakatoš, D. Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, Pilař, Čáp, Frühauf, Dietz, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Courchaine - Bednář, Ihnacak, Červený - Köhler, Kukumberg, Dej - Troliga, Tvrdík, Pavlík. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Hovorka (Hřebejk), 20. Vondrka (Červenka, Dlapa), 45. Vondrka (Červenka). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4622.

Vítkovice: Kantor - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Pastor, Čerešňák, Kovář - Olesz, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Balán, Kucsera - Zdráhal, Burger, E. Němec - Gřeš, Kolouch, Tomi. Trenéři: Svozil a Petr.

Chomutov: M. Kopřiva - Rutta, Redlihs, Rýgl, Dlapa, Kranjc, Drtina, Bláha - Hovorka, D. Květoň, Hřebejk - Červenka, V. Růžička ml., Vondrka - Pospíšil, Kämpf, Sklenář - L. Květoň, Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 40. Kucharczyk (Jergl), 41. Laš (J. Knotek, Kafka), 52. T. Mikúš (Řípa, Vyrůbalík) - 12. Hossa, 41. J. Sýkora (Hossa, Jeřábek). Rozhodčí: Souček, Šír - Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3683.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek - Kafka, J. Knotek, Laš - Holec, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

Plzeň: Machovský - D. Sklenička, Kadlec, Moravčík, Jeřábek, Pulpán, Kubka - Lev, Bližňák, Johnson - Hossa, Preisinger, J. Sýkora - Kubalík, Kracík, Indrák - Schleiss, Poletín, Hollweg. Trenéři: Straka a Čihák.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 34. T. Sýkora (Matějíček), 45. Veselý (P. Holík) - 9. D. Výborný (Trončinský), 46. Bárta (D. Výborný, Žejdl), 47. Pacovský (Lenc, Trončinský), 60. M. Látal (Urban). Rozhodčí: R. Čech, Polák - Skopal, Polonyi. Vyloučení: 4:6, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4055.

Zlín: Štůrala - A. Holík, Řezníček, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec - Ondráček, P. Holík, Veselý - Kubiš, Cibák, T. Sýkora - Okál, Roman Vlach, Říčka - D. Šťastný, Fořt, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Mladá Boleslav: Rittich - Střítecký, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Trška - Pacovský, D. Výborný, Bárta - M. Látal, Urban, Klimenta - Hyka, Žejdl, Lenc - R. Hruška, Jarůšek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Hanzl (Martynek), 39. Gula (Hanzl) - 10. Ostřížek (J. Hruška), 30. V. Němec (Ostřížek), 58. Burian. Rozhodčí: Hodek, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:5, navíc Malec (Brno) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5015.

Litvínov: Janus - Frolo, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, Gula, Pavelka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Gerhát, M. Hořava - Písařík, Piroš, Šrámek. Trenéři: Rulík a Weissmann.

Brno: Falter - Stehlík, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Honejsek, Raška, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - Dočekal, H. Zohorna, P. Mrázek. Trenéři: Hadamczik, Beran a Pokorný.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Čáslava, 29. P. Sýkora (Rolinek, Tomášek), 33. Gregorc (Čáslava, Marcinko), 51. A. Havlík - 35. Kreps. Rozhodčí: Lacina, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:6, navíc Hrňa (Třinec) 10 min. Bez využití. Diváci: 7115.

Pardubice: Kristan - Gregorc, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Ščotka, Šeda, Roupec, Bokroš - P. Sýkora, Tomášek, Rolinek - J. Svoboda, Divíšek, Starý - A. Havlík, Marcinko, Tybor - Moučka, Nahodil, Poulíček. Trenéři: M. Říha ml. a Baďouček.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Hrabal, Linhart, Adámek, L. Doudera, Klesla, Roman, Foltýn - Hrňa, Kreps, Orsava - Dravecký, Polanský, Jašek - Irgl, Matuš, Rákos - Chmielewski, Plíhal, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 6:3 (2:2, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. T. Rachůnek (Marosz), 1. Bartek (Deyl), 23. Marosz, 25. Marosz (T. Rachůnek, Duda), 30. Bartek (Deyl), 33. Haščák (Bartek) - 8. Sabolič (Pech, Kalina), 14. A. Kudrna, 45. Kumstát (Glenn). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Bláha, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Haščák - Forman oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2586.

Karlovy Vary: Závorka - Benák, Bičánek, Harant, Sičák, Deyl, Gulaši, J. Tomeček - Duda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Haščák, Rohan - V. Tomeček, Kverka, Vachovec - D. Hruška, Osmík, Gorčík. Trenéři: Mlejnek a Mariška.

Sparta Praha: Pöpperle (25. Lukáš) - Polášek, J. Mikuš, Čajkovský, Barinka, Glenn, Hrbas, Kalina - Réway, J. Hlinka, Klimek - Netík, Přibyl, Buchtele - Kumstát, Pech, Sabolič - Forman, Cingel, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16