Bez zubu, s porážkou, ale ne zlomený. Jágr: Jsem v pohodě, poučíme se

15. 4. 2016 12:38
I když přišel o zub a neproměnil velkou šanci, není útočník Floridy Jaromír Jágr po prohraném úvodním zápase play off NHL s New Yorkem Islanders zlomený.
Jaromír Jágr si v závěru zápasu s New Yorkem Islanders na hostujícího gólmana  Thomase Greisse nepřišel.
Jaromír Jágr si v závěru zápasu s New Yorkem Islanders na hostujícího gólmana Thomase Greisse nepřišel. | Foto: Reuters

Sunrise - I když přišel o zub a neproměnil velkou šanci, není útočník Floridy Jaromír Jágr po prohraném úvodním zápase play off NHL s New Yorkem Islanders zlomený. "Musíme na dnešek zapomenout a začít znovu," řekl 44letý hokejista.

Ten musel po zápase opět jednou k zubaři, protože se už v první třetině stal objektem tvrdého zákroku nováčka Ryana Pulocka. O 23 let mladší bek přimáčkl slavnou osmašedesátku na mantinel.

Video ze zákroku na Jágra najdete ZDE

Přestože se Jágr, který v kritický moment ztratil rovnováhu, zvedal hodně těžce, nakonec kromě poškozeného úsměvu žádné další "škody" neutrpěl.

"Ztratil jsem rovnováhu, spadl a přišel jsem o zub. Ale jsem v pohodě," nenechal se český hokejista po zápase rozhodit vzpomínkou na nepříjemný moment.

I když to byla velká rána, k velké radosti vyprodané haly BB&T Center, Jágr ztratil jediné střídání a vrátil se do hry. V závěru vyrovnaného duelu mohl sehrát klíčovou úlohu, jenže za stavu 4:5 se mu v poslední minutě nepodařilo přelstít německého gólmana Thomase Greisse.

Zákrok Greisse proti Jágrovi:

"Nemyslím si, že jsem udělal něco špatně, prostě jsem ho bekhendem nepřekonal. Dělali jsme v zápase chyby a neproměňovali šance. S tím výsledkem už nic nenaděláme. Musíme na něj zapomenout, poučit se z něj a zítra začít od začátku," dodal hráč s číslem 68 v šatně Panthers.