Rozpad 116leté lajny Komety mi nepomohl, ví Tenkrát. Když nepřijde nabídka, skončí

Daniel Poláček Daniel Poláček
9. 10. 2015 16:44
Hokejový veterán Petr Tenkrát skončil na zkoušce v brněnské Kometě už po čtyřech zápasech. Proč tomu tak bylo? A co čeká bývalého českého reprezentanta teď?
Petr Tenkrát oblékl dres Komety jen ve čtyřech zápasech.
Petr Tenkrát oblékl dres Komety jen ve čtyřech zápasech. | Foto: ČTK

Praha – Na startu ročníku vyčkával nezaměstnaný hokejový útočník Petr Tenkrát na smlouvu, až si ho na zkoušku přizvala brněnská Kometa, jeden z favoritů z extraligy.

A hned v prvním klání proti Olomouci dostal 38letý Tenkrát parádní příležitost. Naskočil vedle Petra Tona, čerstvě uzdravené hvězdy mužstva, a kapitána Leoše Čermáka. Dohromady vytvořili nejstarší extraligovou lajnu, která měla 116 let.

Jenže Ton si hned v první třetině obnovil zranění ruky. Pro Tenkráta špatná zpráva. Muži bojujícímu o kontrakt hned od dalšího dějství ubyl čas na ledě. A v dalších zápasech se vedle něj protočila čtveřice hráčů.

Bývalý útočník Anaheimu či Bostonu v dresu Komety nebodoval, průměrně trávil na ledě 12 minut a v přesilovkách se jen mihl. Po čtyřech zápasech tak na měsíční zkoušce z rozhodnutí klubu předčasně skončil.

"Byla škoda, že se Petr Ton zranil. Tam jsem měl největší šanci. Možná by se ta zkouška odvíjela trošičku jinak, kdybychom dál mohli hrát spolu,“ tvrdí Tenkrát. "Od toho zranění jsem střídal hráče, ale nechci se na to vymlouvat. Je to jen můj osobní pocit.“

Překvapilo vás, že jste v Kometě skončil už po čtyřech utkáních?
Bylo předem jasně dané, že smlouva je na měsíc, ale obě strany od ní mohly odstoupit. Přál jsem si, abych tam byl co nejdéle, ale když to ukončili, je to jejich věc. Já proti tomu nemohl nic říct a přijal jsem to, jak mi to řekli.

Mohl ve vašem odchodu hrát roli i fakt, že Kometě se momentálně moc nedaří?
Byl jsem tam čtyři zápasy, ze kterých se uhrály čtyři body, což je pro Kometu, která má velké ambice, málo. Očekávají se hlavně výhry. Nevidím do hlav vedení v Brně, jen jsem si teď přečetl, že mají další posily, takže se asi rozhodli jít jinou cestou. Respektuji to.

Co teď budete dělat?
Mluvil jsem s agentem a tak nějak čekám, jestli přijde ještě nějaká šance. Na mě bude, abych se dál připravoval.

Je pro vás prioritou extraliga, nebo se spokojíte i s první ligou?
Chtěl jsem hrát extraligu, uvidíme, jaká nabídka přijde.

S prvoligovým Kladnem, kde jste strávil velkou část kariéry, v kontaktu nejste?
Ne, vůbec.

A připadá v úvahu, že byste šel do zahraničí?
To bylo v jednání už v srpnu a září, nějaké týmy se tam objevovaly, ale pak přišla nabídka Brna. Zahraničí se ale nebráním.

Jak teď budete trénovat, když nejste v kádru žádného klubu?
Než jsem šel do Brna, tak jsem trénoval s kladenskou juniorkou. A musím říct, že po kondiční stránce jsem se vůbec necítil špatně. Příprava byla dobrá. Pokud se nic nestane, tak od pondělí bych tam zase začal trénovat.

Uvažujete už i o konci kariéry?
Samozřejmě. Pokud by nepřišla žádná nabídka a jenom bych měl trénovat, tak to nemá žádnou budoucnost. Nechci předbíhat, ale věk nejde zastavit. Pokud se nic konkrétního neobjeví, dá se o konci kariéry uvažovat.

Jak dlouho budete na nabídku čekat?
Nevím, nechci mluvit o nějakém časovém rozmezí. Mluvil jsem s agentem a situace je podobná, jako byla v době, než jsem dostal nabídku od Brna.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 7 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy