Bettman je idiot, horší než rakovina. Hráči šéfa NHL nešetří

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
20. 11. 2012 11:35
Šéf NHL Gary Bettman si musí od hráčů vyposlechnout tvrdá slova. Podle mnohých totiž škodí hokeji.
Kris Versteeg (vlevo) je zatím poslední hráč, který se do šéfa NHl opřel. Bettmana nazval "rakovinou"
Kris Versteeg (vlevo) je zatím poslední hráč, který se do šéfa NHl opřel. Bettmana nazval "rakovinou" | Foto: Reuters

New York - "Miluju hokejisty," prohlásil v sobotu, tedy krátce před dalším kolem jednání mezi NHLPA a NHL, generální komisionář Gary Bettman.

Minimálně dva z nich ovšem všeobjímající láska šéfa nejslavnější hokejové soutěže světa patrně nezahrnuje.

Iana Whitea, beka Detroitu Red Wings, který o Bettmanovi před časem prohlásil, že je to "idiot" (celý článek zde), a nově i Krise Versteega, jenž se v pondělí vyjádřil pro server TSN, že šéf NHL a jeho zástupce Bill Daly jsou jako "rakovina zámořského hokeje".

A že je tyhle nádory potřeba vyříznout, aby se dohodly obě strany na ukončení výluky, která již dva měsíce blokuje start nového ročníku NHL.

Versteeg: Bettman s Dalym škodí hokeji

"Stvě mě to. Abychom se nějak dohodli na nové kolektivní smlouvě, je třeba odstranit ty věci, tyhle nádory, které ji škodí. A když se podíváte na Bettmana s Dalym, tak vám musí být jasné, že téhle hře škodí už dlouho," prohlásil šestadvacetiletý forvard Floridy Panthers.

"Myslím, že to tak cítí i fanoušci a že ten pocit v posledních letech sílí," dodal nový spoluhráč Filipa Kuby a Tomáše Fleischmanna.

White: Bettman je idiot

Podobně se už před víkendem do Bettmana opřel Ian White, jemuž šéf NHL také leží v žaludku.

"Celý proces je pro nás frustrující. Naše situace je taková, že kdyby nám šli jen trošičku naproti, můžeme se dohodnout. Na takovém bodě jsme mohli být už v létě a nebylo by potřeba rušit všechny zápasy," myslí si White. "Upřímně si myslím, že Bettman je idiot."

Další jednání posun nepřinesla

Versteegova a Whiteova slova přichází v rozjitřené atmosféře, kdy se ruší jedna várka zápasů za druhou a jednání o nové kolektivní smlouvě se nikam neposunují.

To poslední přitom proběhlo v noci na úterý, ovšem obě strany se dohodly jen na tom, že odboráři předloží další návrh, který prostudují zástupci NHL.

Jádrem sporu dále zůstávají zisky soutěže, které loni dosáhly rekordní výše. Z tohoto koláče totiž obě strany chtějí ukousnout co nejvíce.

Alespoň ten letošní jim ovšem mizí pomalu pod rukama, aniž by jej stihli byť jen ochutnat.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy