Bettman je idiot, horší než rakovina. Hráči šéfa NHL nešetří

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
20. 11. 2012 11:35
Šéf NHL Gary Bettman si musí od hráčů vyposlechnout tvrdá slova. Podle mnohých totiž škodí hokeji.
Kris Versteeg (vlevo) je zatím poslední hráč, který se do šéfa NHl opřel. Bettmana nazval "rakovinou"
Kris Versteeg (vlevo) je zatím poslední hráč, který se do šéfa NHl opřel. Bettmana nazval "rakovinou" | Foto: Reuters

New York - "Miluju hokejisty," prohlásil v sobotu, tedy krátce před dalším kolem jednání mezi NHLPA a NHL, generální komisionář Gary Bettman.

Minimálně dva z nich ovšem všeobjímající láska šéfa nejslavnější hokejové soutěže světa patrně nezahrnuje.

Iana Whitea, beka Detroitu Red Wings, který o Bettmanovi před časem prohlásil, že je to "idiot" (celý článek zde), a nově i Krise Versteega, jenž se v pondělí vyjádřil pro server TSN, že šéf NHL a jeho zástupce Bill Daly jsou jako "rakovina zámořského hokeje".

A že je tyhle nádory potřeba vyříznout, aby se dohodly obě strany na ukončení výluky, která již dva měsíce blokuje start nového ročníku NHL.

Versteeg: Bettman s Dalym škodí hokeji

"Stvě mě to. Abychom se nějak dohodli na nové kolektivní smlouvě, je třeba odstranit ty věci, tyhle nádory, které ji škodí. A když se podíváte na Bettmana s Dalym, tak vám musí být jasné, že téhle hře škodí už dlouho," prohlásil šestadvacetiletý forvard Floridy Panthers.

"Myslím, že to tak cítí i fanoušci a že ten pocit v posledních letech sílí," dodal nový spoluhráč Filipa Kuby a Tomáše Fleischmanna.

White: Bettman je idiot

Podobně se už před víkendem do Bettmana opřel Ian White, jemuž šéf NHL také leží v žaludku.

"Celý proces je pro nás frustrující. Naše situace je taková, že kdyby nám šli jen trošičku naproti, můžeme se dohodnout. Na takovém bodě jsme mohli být už v létě a nebylo by potřeba rušit všechny zápasy," myslí si White. "Upřímně si myslím, že Bettman je idiot."

Další jednání posun nepřinesla

Versteegova a Whiteova slova přichází v rozjitřené atmosféře, kdy se ruší jedna várka zápasů za druhou a jednání o nové kolektivní smlouvě se nikam neposunují.

To poslední přitom proběhlo v noci na úterý, ovšem obě strany se dohodly jen na tom, že odboráři předloží další návrh, který prostudují zástupci NHL.

Jádrem sporu dále zůstávají zisky soutěže, které loni dosáhly rekordní výše. Z tohoto koláče totiž obě strany chtějí ukousnout co nejvíce.

Alespoň ten letošní jim ovšem mizí pomalu pod rukama, aniž by jej stihli byť jen ochutnat.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Sáblíková byla na trojce v Heerenveenu čtvrtá za Nizozemkami

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Heerenveenu čtvrté místo v závodu na 3000 metrů. Třiatřicetiletá česká reprezentantka zajela poprvé v kariéře v hale Thialf čas pod hranici čtyř minut, nestačila ale na trojici Nizozemek a nerozšířila bilanci 90 medailových umístění v seriálu. V novém rekordu dráhy 3:57,15 minuty zvítězila Irene Schoutenová.

SP v rychlobruslení v Heerenveenu (Nizozemsko):

Muži, 500 m: 1. Arefjev (Rus.) 34,459, 2. Ntab 34,652, 3. Velema (oba Niz.) 34,740.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Ntab 114, 2. Arefejev 92, 3. Mulder (Niz.) 80.

Ženy, 500 m: 1. Koková (Niz.) 37,726, 2. Golikovová 37,303, 3. Fatkulinová (obě Rus.) 37,406.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Koková 120, 2. Golikovová 108, 3. McLeanová (Kan.) 91.

3000 m: 1. Schoutenová 3:57,155, 2. De Jongová 3:58,521, 3. Beuneová (všechny Niz.) 3:58,908, 4. Sáblíková 3:59,215, …13. Zdráhalová (obě ČR) 4:10,379.

Další zprávy