Bettman: Celá sezona NHL? Po čtvrtku je vyloučena

Sport ČTK Sport, ČTK
25. 10. 2012 10:50
Gary Bettman je podle svých slov zklamaný, že se obě znesvářené strany zase nedohodly.
Gary Bettman, šéf NHL.
Gary Bettman, šéf NHL. | Foto: Reuters

New York - Dnešek měl být podle slov šéfa NHL Garyho Bettmana posledním dnem, kdy by se dá zachránit celá sezona NHL. Tedy ročník, v němž by každý z týmů odehrál přesně 82 zápasů základní části.

To se ale s nejvyšší pravděpodobností nestane.

Zástupci vedení soutěže totiž včera zamítli návrh na novou schůzku s odboráři (NHLPA), protože ti údajně neprojevili ochotu zabývat se posledním návrhem NHL, ani nepřinesli návrh nový.

Žádná nová schůzka obou znesvářených stran se tak nechystá. 

NHL: nemá smysl se s odboráři scházet

"Odboráři se ale nechtějí bavit o našem návrhu, ani předložit svůj. Takže se nemá smysl scházet a vypadá to, že kompletní sezona se neodehraje, protože to bychom se museli do čtvrtka dohodnout," prohlásil Bettman.

"Hráči představili minulý týden vedení NHL několik návrhů, v nichž udělali mnoho ústupků majitelům. Byli jsme připraveni jednat a řešit i naše další neshody. Bůhví proč se s námi nechtějí sejít," reagoval zástupce odborů Donald Fehr.

Sezona v zámoří měla původně začít 11. října, nicméně již o týden dříve byl ohlášen začátek výluky. Jako nový termín startu ročníku byl navržen2. listopad, ovšem jen za předpokladu, že se k dnešnímu dni obě strany dohodnou. 

 

Právě se děje

Další zprávy