Beránek končí. Parta z Nagana se dále rozpadá

Red Spo, ČTK
14. 4. 2010 14:25
Josef Beránek bude ve Slavii pomáhat s trénováním
Končí, ale ve Slavii zůstává
Končí, ale ve Slavii zůstává | Foto: Ondřej Roubínek

Praha - Hokejový útočník Josef Beránek oficiálně ukončil aktivní kariéru. Svůj úmysl potvrdil na tiskové konferenci v Praze. Ve Slavii bude v nadcházející sezoně pokračovat jako trenér juniorského týmu a zároveň bude společně s Jiřím Čelanským asistentem hlavního kouče Vladimíra Růžičky u prvního mužstva.

"Nastal čas nechat prostor mladším hráčům," řekl k ukončení kariéry čtyřicetiletý Beránek, který byl v posledních letech symbolem Slavie a kapitánem týmu. Učinil tak stejný krok, jaký před několika dny udělal Robert Reichel, litvínovský útočník, který rovněž skončil s aktivním hokejem. 

Čtěte také:

Z Litvínova pochází i Beránek, který působil v pražské Slavii až od roku 2001, kdy zakončil své působení v zámořské NHL. V probíhající sezoně si připsal ve 39 zápasech na konto 18 bodů za šest branek a 12 asistencí. Během své bohaté kariéry nasbíral za Litvínov, Trenčín, Vsetín a Slavii celkem 780 startů v nejvyšší soutěži a zaznamenal 632 bodů za 256 tref a 376 přihrávek.

Největším Beránkovým úspěchem - stejně jako v Reichelově případu - je však zlato z olympijských her v Naganu, k němuž v šesti odehraných zápasech přispěl jedním gólem.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 26 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy