Beránek je koučem Slavie na stálo, pomáhat mu bude Srdínko

ČTK ČTK
20. 2. 2015 9:40
Dosavadní asistent po odchodu Dušana Gregora vedl poslední tým tabulky už ve středečním extraligovém utkání s Třincem (2:1), dnes klubové vedení oznámilo jeho jmenování.
Josef Beránek
Josef Beránek | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Josef Beránek se stal natrvalo hlavním koučem hokejistů Slavie. Dosavadní asistent po odchodu Dušana Gregora vedl poslední tým tabulky už ve středečním extraligovém utkání s Třincem (2:1), dnes klubové vedení oznámilo jeho jmenování.

Pětačtyřicetiletý Beránek si za asistenta vybral bývalého obránce Jana Srdínka, premiéru si odbudou v dnešním domácím utkání proti Mladé Boleslavi.

"Uděláme všechno pro to, aby se Slavia zachránila v extralize," prohlásil v tiskové zprávě Beránek. "Věřím, že s Honzou Srdínkem budeme schopni se dobře doplnit. Při výběru pro mě byly rozhodující lidské vlastnosti a jeho pohled na hokej."

Beránek je už čtvrtým hlavním trenérem Slavie v sezoně a jako asistent spolupracoval se všemi třemi předchozími. Po dlouholetém kouči Vladimíru Růžičkovi, který zamířil k české reprezentaci nastoupil loni v létě Ladislav Lubina. Po jeho odvolání před polovinou prosince vedl tým ve dvou zápasech dočasně trenér juniorky Petr Novák a následně převzal tým Dušan Gregor.

Beránek působil ve Slavii jako hráč od roku 2001 do roku 2010 a jako kapitán dovedl klub k oběma titulům v letech 2003 a 2008. Po skončení kariéry byl olympijský vítěz z Nagana další tři sezony i jedním z Růžičkových asistentů a působil i u juniorského týmu.

Srdínko byl dosud šéftrenérem hokejové mládeže v Benešově. "Byl jsem rád, když mě Pepa oslovil, protože už mě láká velký hokej. Známe se už od mých dvaceti let, kdy Pepa přišel do Vsetína, hráli jsme spolu, pak i několik let proti sobě, studovali jsme spolu trenérskou školu. Byli jsme často v kontaktu a konzultovali hokejové věci," uvedl Srdínko.

Srdínko, který v neděli oslaví 41. narozeniny, má na kontě jako hráč sedm titulů se Vsetínem a Spartou, další dva získal ve slovenské extralize. Působil v české extralize také v Kladně, v zahraničí hájil barvy Novosibirsku, švédského Leksandu a Slovanu Bratislava.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy