Bělorus Stasenko zuřil a zametl s rozhodčím

Duel mezi Kanadou a Běloruskem okořenila bitka
Kanada proti Bělorusku. Na ledě se hodně jiskřilo.
Kanada proti Bělorusku. Na ledě se hodně jiskřilo. | Foto: Reuters

Helsinky - Duel mezi Kanadou a Běloruskem v základní skupině světového šampionátu okořenila dramatická bitka.

Bělorusové dlouho drželi s favorizovaným soupeřem krokem. Ve 30. minutě byl stav nerozhodný 1:1. Jenže pak se během pěti minut trefili Perry, Getzlaf a Nugent-Hopkins. A právě po brance na 4:1 neudržel nervy na uzdě běloruský obránce Nikolaj Stasenko.

Po gólu bezdůvodně napadl střelce branky, což pochopitelně kanadští pořízci nenechali bez odezvy. Vznikla potyčka, která vyvrcholila dalším Stasenkovým deliktem. 195 centimetrů vysoký hokejista totiž strhl na led čárového rozhodčího, jenž se mu snažil zabránit v dalším vyhrocení rvačky.

Sudí rozhodli šalamounsky a udělili stejné tresty na obou stranách. A Stasenko mohl být rád, že obdržel pouze desetiminutový osobní trest.