Bek Kindl se proměnil ve střelce, Neuvirth vychytal bod

Aktualizováno 6. 11. 2014 7:28
Jakub Kindl.
Jakub Kindl. | Foto: Reuters

New York - V produktivním večeru českých hokejistů Detroitu ve středečním utkání NHL na ledě New Yorku Rangers se zaskvěl obránce Jakub Kindl, která dal gól a na další nahrál.

Český bek nejdříve za nepříznivého stavu 0:2 vstřelil svůj první gól sezony a poté společně s Andrejem Nestrašilem asistoval u vyrovnávací trefy Tomáše Tatara v čase 59:52 na 3:3. Poslední slovo měli ale Rangers, kterým zařídil Derick Brassard gólem v prodloužení výhru 4:3.

Brankář Michal Neuvirth vychytal Buffalu bod za prohru s Montrealem 1:2 po samostatných nájezdech. Rodák z Ústí nad Labem, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, kryl v základní hrací době a prodloužení celkem 31 střel. V rozstřelu ale zastavil český brankář jen jeden ze tří nájezdů.

V sestavě Montrealu se poprvé od 18. října objevil Jiří Sekáč, po jehož faulu Buffalo využilo gólem Drew Stafforda ve třetí třetině přesilovku. Rychle tím odpovědělo na úvodní branku zápasu, kterou zařídil z dorážky Pierre-Alexandre Parenteau. Stejný hráč rozhodl i penaltové rozuzlení, když Neuvirtha překonal přesnou střelou zápěstím nad lapačku.

NHL:

Buffalo - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 44. Stafford - 41. a rozhodující sam. nájezd Parenteau. Střely na branku: 32:32. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Diváci: 17.837. Hvězdy zápasu: 1. Parenteau (Montreal), 2. Neuvirth (Buffalo), 3. Tokarski (Montreal).

NY Rangers - Detroit 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 7. Nash, 27. St. Louis, 53. Stempniak, 62. Brassard - 33. Kindl, 33. Cleary, 60. Tatar (Nestrašil, Kindl). Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Hunwick, 3. Brassard (všichni NY Rangers).

Anaheim - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 30. Beleskey, 39. Etem - 4. a 63. Tavares, 21. Okposo. Střely na branku: 34:36. Diváci: 16.448. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (NY Islanders), 2. Lindholm, 3. Beleskey (oba Anaheim).

4. Winnipeg 13 7 1 5 25:27 15
5. Minnesota 11 7 0 4 36:22 14
6. Dallas 12 4 4 4 35:42 12
7. Colorado 14 3 5 6 33:43 11