Bek Doněcku Kolář: Není příjemné, co se na Ukrajině děje

Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 2. 2014 9:00
Hokejisté Doněcku v přímém souboji o třetí místo v Západní konferenci Kontinentální ligy prohráli na ledě pražského Lva 1:4, což mohou přičítat především tomu, že už v 5. minutě prohrávali 0:2.

Praha - Hokejisté Doněcku v přímém souboji o třetí místo v Západní konferenci Kontinentální ligy prohráli na ledě pražského Lva 1:4, což mohou přičítat především tomu, že už v 5. minutě prohrávali 0:2.

Tři kola před koncem základní části se tak na čtvrtý Doněck bodově dotáhlo Dinamo Riga, a jediný ukrajinský tým v soutěži tak bude mít co dělat, aby uhájil pozici v první čtyřce pro to, aby začínal v play off na svém ledě.  

"Byl to zápas blbec, nikomu se to nepovedlo. Byl to nezvyk hrát po měsíční pauze, a když nám dali dva góly hned na začátku utkání, bylo skoro po zápase, protože Lev nás pak skoro k ničemu nepustil a celý zápas nás jak rychlostně, tak kombinačně přehrával," zhodnotil zápas někdejší obránce Pardubic a nyní bek Doněcku Jan Kolář.

"Byl to jeden zápas po dlouhé pauze, nepovedl se nám. Začátek byl těžký. Dostali jsme gól v prvním střídání a v páté minutě to bylo 0:2. Hráli jsme špatně, nebruslilo to, ten měsíc pauzy byl na nás asi víc znát než na Lvu. Myslím si, že ten další bude stoprocentně lepší," doplnil jej spoluhráč a někdejší útočník Českých Budějovic či Liberce Václav Nedorost.

Nedorost: Proti Lvu hrát nechci

Ten by se v play off rád vyhnul právě Lvu, protože v něm má ještě z působení v Popradu hodně kamarádů, ale hlavně uznává jeho velkou kvalitu.

"Play off, to je jiná liga. Na jednu stranu by se nám Čechům líbilo hrát doma, ale člověk kouká na to, jaký mají mančaft. Jsou hodně kvalitní. Chceme být mezi čtyřma, vyhnout se tak Petrohradu, Dynamu Moskva a asi i Lvu. Nechtěli bychom na ně," uznal Nedorost.

Naopak podle Koláře není dobré, aby Donbass přemýšlel nad tím, kterého ze soupeřů si v bojích o Gagarinův pohár vybrat.

"Mezi třetím a sedmým týmem není skoro žádný rozdíl, takže je úplně jedno, koho dostanete. Takže když zrovna na nás vyjde Lev, nebudeme si říkat, že se nedá porazit. Není to tak, že se mu budeme chtít vyhnout, pak třeba můžeme dostat někoho jiného a prohrajeme 0:4," uvedl Kolář.

"Furt je náš cíl být v první čtyřce. Nevadí, že jsme dneska prohráli. Ještě máme tři zápasy. Ale je pravda, že když budeme hrát takhle, tak se tam asi nedostaneme. Ale takový zápas se stane. Musíme zvednout hlavy a na Slovanu hrát líp," navázal na něj Nedorost.

Kolář: Dokážeme vyhrát s každým

Podle Koláře se ale Donbass nemusí nikoho ze soupeřů ze Západu bát, protože v této sezoně porazil i lídry z Dynama Moskva a Petrohradu. 

"Dokázali jsme si, že s každým týmem můžeme vyhrát. Porazili jsme Dynamo, dvakrát Petrohrad. Můžeme dojít v play off strašně daleko, na druhou stranu jsou ty týmy na západě tak vyrovnané, že můžeme vypadnout hned v prvním kole," přiznal Kolář.

"Hrajeme úplně jinak než loni, všichni hrajeme nahoru, všichni hrajeme dolů, jsme mnohem semknutější, loni to bylo spíš od každého takové individuální. Teď nám trenér nastolil jasný systém, který se snažíme dodržovat a díky tomu vyhráváme," poukázal na rozdíl oproti minulé sezoně, v níž se Doněck do play off neprobojoval.

I když se v olympijské pauze snažil Donbass koncentrovat na konec sezony, Kolář uznal, že to kvůli nepokojům v Kyjevě nebylo úplně jednoduché.

"Pro kluky z Ukrajiny je to teď těžké"

"U nás v Doněcku se sice nic neděje, ale samozřejmě to vnímáte, pořád se o tom mluví, vidíte to v televizi, není to nic příjemného. Těžko se o tom člověku mluví. Jediný, čím my můžeme ty mrtvé uctít, je aspoň ta černá páska, kterou si dneska každý vzal," poukázal Kolář na gesto na uctění památky mrtvých z protivládních demonstrací. 

"Jinak se o tom v kabině vůbec nebavíme. Pro kluky z Ukrajiny to ale nemůže být nic lehkého. Třeba Ruslan (Fedotěnko, kapitán týmu) má celou rodinu v Kyjevě a je jasné, že pro něj to těžké musí být," doplnil český obránce.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy