Slávista Bednář: Že povedeme ligu? To jsem nečekal

Adam Sušovský Adam Sušovský
23. 9. 2013 9:09
Slavia po čtyřech kolech vede extraligu. To nečekal ani její lídr na ledě Jaroslav Bednář.
Ani Jaroslav Bednář nečekal, že Slavia povede po prvních čtyřech kolech s náskokem extraligu. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Nejlepší formu má na začátku extraligy Slavia. Pražský celek zůstal také po neděli jediným neporaženým týmem a po čtyřech kolech vede s náskokem dvou bodů celou soutěž.

To překvapuje i Jaroslava Bednáře. Ani největší útočné eso sešívaných takhe skvělý start nečekalo. Jenže pohoda? Kdepak... Bednář byl po včerejší výhře nad Hradcem Králové spíš naštvaný.

"Žádná velká pohoda to totiž nebyla. Byl to těžce utrápený zápas," říkal v kabině podrážděně Bednář, i když Slavia Mountfield porazila 2:1 v prodloužení.

Proč myslíte?
Nehýbali jsme se, moc srdíčka jsme prostě dneska na ledě nenechali. Kor v poslední třetině, kde jsme nevím proč spoléhali na to, že to uhrajeme na jeden gól. A na to se v hokeji nesmí spoléhat. Dnes jsme opravdu utrpěli dva body.

Co bylo špatně?
To co jsme předvedli v poslední třetině, to bylo lajdáctví. Jsme se zatáhli a jenom bránili pásmo, ještě jsme byli navíc vyloučení. Takhle se to hrát nemůže, hlavně v domácích zápasech přece nemůžeme spoléhat na jeden gól.

Se vstupem do sezony ale musíte být spokojení ne?
Tak jo. Máme v top formě Domina (Dominka Furcha), který nás zachraňuje. Dobře bráníme a dostáváme málo gólů, ale teďka nemůžeme být spokojení s naším posledním zápasem. Musíme se oklepat a v úterý předvést úplně jiný výkon. Já dnes spokojený teda nejsem.

Ani sám se sebou?
To já nejsem nikdy.

Nejste moc skromný?
Ono to není na škodu. Když nejste skromný, tak se to proti vám otočí.

Ve čtyřech zápasech ale máte čtyři góly a plníte přesně to, co se od vás čeká, Slavia navíc vyhrává. Neříkejte, že z toho nemáte radost.
Jo, to jo. Jenže ty góly se ode mně čekají a já dal jeden z nich do prázdné brány a druhý z penalty. To pro hokejistu není nic moc extra povzbuzujícího. Samozřejmě je to pěkné, ale není to tak, že bych rozhodoval zápasy v šedesáti minutách po nějaké pěkné akci. Těch momentů, kdy budu mít prázdnou bránu nebo penaltu, moc nebude. Na to nemůžu spoléhat.

Po čtyřech kolech máte deset bodů a vedete extraligu. Přesně takhle jste to chtěli, nebo jedete jak se říká nad plán a takhle výborný úvod překvapil i vás?
Jestli můžu upřímně za sebe, tak mě to překvapuje, to jsem nečekal. Přál jsem si vyhrát první dva zápasy, nebo alespoň jeden. A že je to takhle, to je na psychiku mužstva ještě lepší. Ale pozor, musíš furt pracovat, pracovat a neuspokojit se. Pak může přijít krize a už se z ní nevyhrabeš.