Slávista Bednář: Že povedeme ligu? To jsem nečekal

Adam Sušovský Adam Sušovský
23. 9. 2013 9:09
Slavia po čtyřech kolech vede extraligu. To nečekal ani její lídr na ledě Jaroslav Bednář.
Ani Jaroslav Bednář nečekal, že Slavia povede po prvních čtyřech kolech s náskokem extraligu.
Ani Jaroslav Bednář nečekal, že Slavia povede po prvních čtyřech kolech s náskokem extraligu. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Nejlepší formu má na začátku extraligy Slavia. Pražský celek zůstal také po neděli jediným neporaženým týmem a po čtyřech kolech vede s náskokem dvou bodů celou soutěž.

To překvapuje i Jaroslava Bednáře. Ani největší útočné eso sešívaných takhe skvělý start nečekalo. Jenže pohoda? Kdepak... Bednář byl po včerejší výhře nad Hradcem Králové spíš naštvaný.

"Žádná velká pohoda to totiž nebyla. Byl to těžce utrápený zápas," říkal v kabině podrážděně Bednář, i když Slavia Mountfield porazila 2:1 v prodloužení.

Proč myslíte?
Nehýbali jsme se, moc srdíčka jsme prostě dneska na ledě nenechali. Kor v poslední třetině, kde jsme nevím proč spoléhali na to, že to uhrajeme na jeden gól. A na to se v hokeji nesmí spoléhat. Dnes jsme opravdu utrpěli dva body.

Co bylo špatně?
To co jsme předvedli v poslední třetině, to bylo lajdáctví. Jsme se zatáhli a jenom bránili pásmo, ještě jsme byli navíc vyloučení. Takhle se to hrát nemůže, hlavně v domácích zápasech přece nemůžeme spoléhat na jeden gól.

Se vstupem do sezony ale musíte být spokojení ne?
Tak jo. Máme v top formě Domina (Dominka Furcha), který nás zachraňuje. Dobře bráníme a dostáváme málo gólů, ale teďka nemůžeme být spokojení s naším posledním zápasem. Musíme se oklepat a v úterý předvést úplně jiný výkon. Já dnes spokojený teda nejsem.

Ani sám se sebou?
To já nejsem nikdy.

Nejste moc skromný?
Ono to není na škodu. Když nejste skromný, tak se to proti vám otočí.

Ve čtyřech zápasech ale máte čtyři góly a plníte přesně to, co se od vás čeká, Slavia navíc vyhrává. Neříkejte, že z toho nemáte radost.
Jo, to jo. Jenže ty góly se ode mně čekají a já dal jeden z nich do prázdné brány a druhý z penalty. To pro hokejistu není nic moc extra povzbuzujícího. Samozřejmě je to pěkné, ale není to tak, že bych rozhodoval zápasy v šedesáti minutách po nějaké pěkné akci. Těch momentů, kdy budu mít prázdnou bránu nebo penaltu, moc nebude. Na to nemůžu spoléhat.

Po čtyřech kolech máte deset bodů a vedete extraligu. Přesně takhle jste to chtěli, nebo jedete jak se říká nad plán a takhle výborný úvod překvapil i vás?
Jestli můžu upřímně za sebe, tak mě to překvapuje, to jsem nečekal. Přál jsem si vyhrát první dva zápasy, nebo alespoň jeden. A že je to takhle, to je na psychiku mužstva ještě lepší. Ale pozor, musíš furt pracovat, pracovat a neuspokojit se. Pak může přijít krize a už se z ní nevyhrabeš.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Lang facebookovým příspěvkem o Zemanovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

Bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS), který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentovi Miloši Zemanovi, nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 na konci července pravomocně potvrdil odvolací pražský městský soud. Vyplývá to ze soudní databáze. Na sociální síti Lang loni v dubnu na adresu Zemana mimo jiné napsal, že "je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini". Soud v květnu rozhodl, že šlo maximálně o přestupek, případ proto předal úřadu Městské části Prahy 8.

Langa státní zastupitelství obžalovalo za podněcování k trestnému činu, hrozilo mu až dvouleté vězení. Žalobkyně pro něj navrhovala peněžitý trest. Bývalý radní u soudu nepopřel, že na svém soukromém profilu příspěvek zveřejnil, odmítl však, že se dopustil trestného činu. Podle svých slov pouze naplňoval svá ústavní práva.

Lang loni reagoval svými výroky na sociální síti na to, že Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za "proradná prasata", která je dovoleno a nutné zabíjet.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 27 minutami

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel Nobelovu cenu za mír

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný katolický politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel v roce 1998 Nobelovu cenu za mír. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Sociálnědemokratickou a labouristickou stranu (SDLP), kterou Hume založil a dlouhá léta vedl. Hume získal Nobelovu cenu společně s vůdcem probritských unionistů Davidem Trimblem. V minulosti byl rovněž poslancem Evropského parlamentu a parlamentu Spojeného království.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Začíná festival Prague Pride. Pražští radní vyvěsili duhovou vlajku na znamení jeho podpory

Vedení pražského magistrátu podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice. Desátý ročník festivalu, který má přiblížit život leseb, gayů, bisexuálů a transexuálů (LGBT+), nabídne od pondělí přes stovku akcí. Mnohé z nich se však kvůli koronaviru uskuteční on-line.

"Praha se tak otevřeně přihlásila k toleranci všech menšin, ať už sexuálních nebo jiných. Chceme tak ukázat, že je Praha moderní metropole, kde se všem žije dobře a nikdo není perzekuován pro to, kým je," řekla k vyvěšení vlajky radní Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Radní Vít Šimral (Piráti) dodal, že to, že magistrát vyvěšuje barevnou vlajku, nijak nenarušuje hodnoty tradiční společnosti nebo rodiny, jak říkají kritici. Vyjádřil přání, aby se sociální bubliny lidí, kteří sexuální menšiny neuznávají, zmenšovaly a lidé nebyli kritizováni a diskriminováni za to, koho milují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy