Bednář a Brendl vystříleli Novgorodu další výhru

15. 9. 2009 19:07
Chabarovsk - Nižnij Novgorod 1:3
Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář | Foto: Reuters

Moskva - Čeští hokejisté Pavel Brendl a Jaroslav Bednář pomohli ve druhém utkání za sebou góly k vítězství Nižného Novgorodu v KHL.

Torpedo dnes vyhrálo 3:1 v Chabarovsku a připsalo si první výhru v normální hrací době v sezoně.

Na rozdíl od minulého duelu v Novosibirsku si z dua českých reprezentantů připsal vítěznou trefu Brendl. Bývalý juniorský mistr světa vstřelil svůj třetí gól ve třetím utkání v 55. minutě a poslal tým do vedení 2:1. Bednář pak pečetil půlminuty před koncem vítězství do prázdné branky.

Rozhodující trefu zápasu si připsal také Jaroslav Kudrna, který po přihrávce Tomáše Rolinka vstřelil úvodní gól Magnitogorsku proti Atlantu Mytišči. Druhé vítězství Metallurgu v druhém utkání sezony pojistil pět minut před koncem Fjodor Fjodorov po asistenci slavnějšího bratra Sergeje, jenž přišel v létě z Washingtonu.

K výhře Novosibirsku pomohl Leoš Čermák, jemuž na gól přihrál Michal Mikeska. Sibir porazil 5:4 po nájezdech Viťaz Čechov. Jediným českým střelcem bez výhry v dnešním programu KHL byl Josef Straka, jehož trefa a asistence neodvrátily porážku Čerepovce 4:6 v Čeljabinsku.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Nižnij Novgorod 1:3 (za hosty Brendl a Bednář oba 1+0), Magnitogorsk - Atlant Mytišči 2:0 (Kudrna 1+0, Rolinek 0+1), Novokuzněck - CSKA Moskva 2:3, Novosibirsk - Viťaz Čechov 5:4 po sam. nájezdech (za domácí Čermák 1+0, Mikeska 0+1), Čeljabinsk - Čerepovec 6:4 (za hosty Straka 1+1), Jekatěrinburg - Petrohrad 1:4 (za hosty Čajánek 0+1).