Bartošák s Honzíkem se kvůli posunuté bráně přeli, kdo je větší "Murín"

ČTK ČTK
2. 11. 2019 21:33
Třinec vstřelil v utkání s Litvínovem ve 33. minutě za stavu 1:0 gól, který ale rozhodčí neuznali kvůli lehce posunuté brance. Z ukotvení ji vychýlil gólman David Honzík a jeho protějšek Patrik Bartošák si myslí, že úmyslně. Třinecký brankář ho přirovnal k Igoru Murínovi, který tím byl v extralize pověstný.
Patrik Bartošák
Patrik Bartošák | Foto: Dalibor Sosna

Celou situaci si prohlédl i videorozhodčí a puk podle něho přešel čáru až v momentě, kdy už byla branka pár centimetrů mimo svou pozici. "Mám v tom naprosto jasno. Šlo to vidět, úplně bez debaty. Mně se to taky ve třetí třetině párkrát stalo, že mi tyčka vypadla, protože úchyty jsou na té straně malé. Nechci ho nějak napadat, ale toto byl Igor Murín v nejlepších letech," prohlásil Bartošák v rozhovoru s novináři.

Litvínovský gólman se dušoval, že neposunul branku schválně. "Když to tam není pořádně navrtané? Já se o branku normálně opřel a vypadla. Patrikovi se stalo úplně to samé, nic bych v tom nehledal," řekl Honzík.

Když se dozvěděl, že ho Bartošák nazval po zlínském gólmanovi, pousmál se. "Tak se po mně asi opičil, taky to tam vyhodil dvakrát a je taky v tom případě Igor Murín. Schválně to nedělám, když to nedrží, tak to nedrží," dodal.

S třineckým mužstvem neuznaný gól nezamával. O čtyři minuty později upravil Petr Vrána skóre na konečných 2:0. "Existuje slovo karma. To se ukázalo," pronesl Bartošák, který si připsal druhou nulu v sezoně. "Podali jsme super výkon. Celý zápas jsme kontrolovali, od první do poslední minuty jsme byli lepší. Bohužel Igor Murín na druhé straně jim pomohl. Ale nestačilo to," pokračoval.

Bartošák kryl v utkání 26 střel, polovinu z nich v úvodní třetině, ve které měl nejvíce práce. Třinecký gólman schytal ve 12. minutě i ránu do masky.

"Těsně před zápasem jsme se bavili, ať si dávám pozor na Petružálka, protože má bombu jako kráva. A on mi to přímo z mezikruhů poslal na lícní kost. Mával jsem na rozhodčího, asi to přehlédnul, pak se mi šel omluvit. Stává se, má plno jiné práce. Chvilku mě to bolelo, lícní kost bude mít možná malou modřinku, ale to je jedno. Vyhráli jsme, to je důležité," řekla česká brankářská jednička na posledním mistrovství světa.

Litvínov se odhodlal ke hře bez gólmana už v 58. minutě, Bartošákovi při jednom zákroku blesklo hlavou, že mohl zkusit poslat puk přes celé hřiště do prázdné branky. "Byla tam ta myšlenka. Ale kdybych to z břicha vyklepal dřív, tak bych to stejně spíš dal Milanovi (Douderovi), co mi sjížděl. Přece jenom hráčská střela by byla přesnější, tvrdší a hlavně vyšší než ta moje," vysvětlil.

Bartošák byl v předchozím startu po dvou laciných gólech střídán. Týden stará záležitost ale na něm nezanechala žádné negativní stopy. "Chytá se mi poslední dobou dobře, až na ten jeden zápas z posledních pěti, který se v Plzni nepovedl. Jinak se mi chytalo super," uzavřel.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy