Bartošák: Dostat z brány Quicka? To se budu muset hodně učit

6. 3. 2014 10:17
Do NHL míří další český gólman. Patrik Bartošák podepsal s Los Angeles smlouvu na tři roky, jednou by se chtěl prát o místo s hvězdným brankářem Quickem.
Patrik Bartošák v akci. Vytlačí jednou z brankoviště Kings Jonathana Quicka?
Patrik Bartošák v akci. Vytlačí jednou z brankoviště Kings Jonathana Quicka? | Foto: Red Deer Rebels

Los Angeles - Patrik Bartošák udělal další krok k tomu, aby si jednou zachytal v NHL. Výborné výkony v juniorském týmu Red Deer ocenilo Los Angeles, s nadějným českým gólmanem podepsalo smlouvu na tři roky.

Bartošák se o místo v prvním týmu vedle hvězdného Jonathana Quicka popere už příští sezonu. "Ideální scénář by byl dostat se v létě na farmu a pak co nejrychleji do prvního týmu," říká Bartošák v rozhovoru pro Aktuálně.cz krátce poté, co Los Angeles podpis kontraktu oficiálně zveřejnilo.

Brankoviště Los Angeles má pevně pod kontrolou Jonathan Quick. Už se s ním znáte?
Jo, poznali jsme se během týdenního brankářského kempu v Los Angeles letos v létě. To co v bráně umí, mi někdy připadá fakt neuvěřitelné.

Kdy máte v plánu ho z brány Los Angeles dostat?
Dostat se tam, kde je on nebo snad ještě dál, je samozřejmě velká motivace. Budu se od něj muset ale ještě hodně naučit, abych se s ním mohl o místo v bráně prát.

Jak vůbec jednání o smlouvě probíhalo? Překvapilo vás, že jste smlouvu dostal v průběhu rozehrané sezony?
Táta už byl doma nervózní, ale já překvapený nebyl. Čekal jsem, že mi touhle dobou smlouvu nabídnou. Pár dní zpátky jsem první nabídku opravdu dostal, ale rozhodl jsem se, že jí nepodepíšu. Začali jsme jednat a nakonec jsme se dohodli.

Proč jste nevzal už první nabídku?
Hrály v tom roli finanční podmínky.

Vy jste z toho nervózní nebyl?
Ani ne. Já jsem prostě věřil, že ta nabídka přijde. Samozřejmě jsem měl ale v hlavě i to, že kdyby mi tu smlouvu nenabídli, museli bychom začít hledat náhradní plán, a to bylo samozřejmě působení v Evropě. Na to jsem se ale neupínal, prostě jsem věřil, že nabídka od Los Angeles přijde.

Jaké teď s vámi Kings mají plány?
To jsem s nimi moc nerozebíral. Ideální scénář by byl dostat se příští rok na farmu a pak co nejrychleji do prvního týmu. Všechno ale bude záležet na tom, jaký budu mít v létě kemp a jak na to budu připravený.

Letos tedy ještě dokončíte sezonu v Red Deeru?
Přesně tak. Zbývá nám pět zápasů do konce základní části a pereme se o play off, takže tady zůstanu. Po sezoně bych se měl podle informací mého agenta přesunout do Manchesteru.

Dali Vám najevo, jak blízko nebo daleko teď k NHL máte?
Vůbec ne, to sám vím. Blízko nebo daleko NHL jsem tak, jak budu sám připravený. Jestli budu v příštích letech chytat dobře, budu blízko. Pokud ne, tak se tam nejspíš nedostanu. Tak to tady chodí, teď už záleží jen na mě.

Brankářskou situaci na farmě v Manchesteru už znáte?
Znám všechny gólmany, které má Los Angeles ve svém systému. Mám jasné představy o tom, jak  těžké to bude. Jsou tam kvalitní brankáři, třeba J.F. Berube je o dva roky starší kluk, co má velký potenciál být jednou opravdu dobrým brankářem v NHL.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy