Bartošák: Dostat z brány Quicka? To se budu muset hodně učit

6. 3. 2014 10:17
Do NHL míří další český gólman. Patrik Bartošák podepsal s Los Angeles smlouvu na tři roky, jednou by se chtěl prát o místo s hvězdným brankářem Quickem.
Patrik Bartošák v akci. Vytlačí jednou z brankoviště Kings Jonathana Quicka?
Patrik Bartošák v akci. Vytlačí jednou z brankoviště Kings Jonathana Quicka? | Foto: Red Deer Rebels

Los Angeles - Patrik Bartošák udělal další krok k tomu, aby si jednou zachytal v NHL. Výborné výkony v juniorském týmu Red Deer ocenilo Los Angeles, s nadějným českým gólmanem podepsalo smlouvu na tři roky.

Bartošák se o místo v prvním týmu vedle hvězdného Jonathana Quicka popere už příští sezonu. "Ideální scénář by byl dostat se v létě na farmu a pak co nejrychleji do prvního týmu," říká Bartošák v rozhovoru pro Aktuálně.cz krátce poté, co Los Angeles podpis kontraktu oficiálně zveřejnilo.

Brankoviště Los Angeles má pevně pod kontrolou Jonathan Quick. Už se s ním znáte?
Jo, poznali jsme se během týdenního brankářského kempu v Los Angeles letos v létě. To co v bráně umí, mi někdy připadá fakt neuvěřitelné.

Kdy máte v plánu ho z brány Los Angeles dostat?
Dostat se tam, kde je on nebo snad ještě dál, je samozřejmě velká motivace. Budu se od něj muset ale ještě hodně naučit, abych se s ním mohl o místo v bráně prát.

Jak vůbec jednání o smlouvě probíhalo? Překvapilo vás, že jste smlouvu dostal v průběhu rozehrané sezony?
Táta už byl doma nervózní, ale já překvapený nebyl. Čekal jsem, že mi touhle dobou smlouvu nabídnou. Pár dní zpátky jsem první nabídku opravdu dostal, ale rozhodl jsem se, že jí nepodepíšu. Začali jsme jednat a nakonec jsme se dohodli.

Proč jste nevzal už první nabídku?
Hrály v tom roli finanční podmínky.

Vy jste z toho nervózní nebyl?
Ani ne. Já jsem prostě věřil, že ta nabídka přijde. Samozřejmě jsem měl ale v hlavě i to, že kdyby mi tu smlouvu nenabídli, museli bychom začít hledat náhradní plán, a to bylo samozřejmě působení v Evropě. Na to jsem se ale neupínal, prostě jsem věřil, že nabídka od Los Angeles přijde.

Jaké teď s vámi Kings mají plány?
To jsem s nimi moc nerozebíral. Ideální scénář by byl dostat se příští rok na farmu a pak co nejrychleji do prvního týmu. Všechno ale bude záležet na tom, jaký budu mít v létě kemp a jak na to budu připravený.

Letos tedy ještě dokončíte sezonu v Red Deeru?
Přesně tak. Zbývá nám pět zápasů do konce základní části a pereme se o play off, takže tady zůstanu. Po sezoně bych se měl podle informací mého agenta přesunout do Manchesteru.

Dali Vám najevo, jak blízko nebo daleko teď k NHL máte?
Vůbec ne, to sám vím. Blízko nebo daleko NHL jsem tak, jak budu sám připravený. Jestli budu v příštích letech chytat dobře, budu blízko. Pokud ne, tak se tam nejspíš nedostanu. Tak to tady chodí, teď už záleží jen na mě.

Brankářskou situaci na farmě v Manchesteru už znáte?
Znám všechny gólmany, které má Los Angeles ve svém systému. Mám jasné představy o tom, jak  těžké to bude. Jsou tam kvalitní brankáři, třeba J.F. Berube je o dva roky starší kluk, co má velký potenciál být jednou opravdu dobrým brankářem v NHL.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy