Bartošák: Dostat z brány Quicka? To se budu muset hodně učit

6. 3. 2014 10:17
Do NHL míří další český gólman. Patrik Bartošák podepsal s Los Angeles smlouvu na tři roky, jednou by se chtěl prát o místo s hvězdným brankářem Quickem.
Patrik Bartošák v akci. Vytlačí jednou z brankoviště Kings Jonathana Quicka?
Patrik Bartošák v akci. Vytlačí jednou z brankoviště Kings Jonathana Quicka? | Foto: Red Deer Rebels

Los Angeles - Patrik Bartošák udělal další krok k tomu, aby si jednou zachytal v NHL. Výborné výkony v juniorském týmu Red Deer ocenilo Los Angeles, s nadějným českým gólmanem podepsalo smlouvu na tři roky.

Bartošák se o místo v prvním týmu vedle hvězdného Jonathana Quicka popere už příští sezonu. "Ideální scénář by byl dostat se v létě na farmu a pak co nejrychleji do prvního týmu," říká Bartošák v rozhovoru pro Aktuálně.cz krátce poté, co Los Angeles podpis kontraktu oficiálně zveřejnilo.

Brankoviště Los Angeles má pevně pod kontrolou Jonathan Quick. Už se s ním znáte?
Jo, poznali jsme se během týdenního brankářského kempu v Los Angeles letos v létě. To co v bráně umí, mi někdy připadá fakt neuvěřitelné.

Kdy máte v plánu ho z brány Los Angeles dostat?
Dostat se tam, kde je on nebo snad ještě dál, je samozřejmě velká motivace. Budu se od něj muset ale ještě hodně naučit, abych se s ním mohl o místo v bráně prát.

Jak vůbec jednání o smlouvě probíhalo? Překvapilo vás, že jste smlouvu dostal v průběhu rozehrané sezony?
Táta už byl doma nervózní, ale já překvapený nebyl. Čekal jsem, že mi touhle dobou smlouvu nabídnou. Pár dní zpátky jsem první nabídku opravdu dostal, ale rozhodl jsem se, že jí nepodepíšu. Začali jsme jednat a nakonec jsme se dohodli.

Proč jste nevzal už první nabídku?
Hrály v tom roli finanční podmínky.

Vy jste z toho nervózní nebyl?
Ani ne. Já jsem prostě věřil, že ta nabídka přijde. Samozřejmě jsem měl ale v hlavě i to, že kdyby mi tu smlouvu nenabídli, museli bychom začít hledat náhradní plán, a to bylo samozřejmě působení v Evropě. Na to jsem se ale neupínal, prostě jsem věřil, že nabídka od Los Angeles přijde.

Jaké teď s vámi Kings mají plány?
To jsem s nimi moc nerozebíral. Ideální scénář by byl dostat se příští rok na farmu a pak co nejrychleji do prvního týmu. Všechno ale bude záležet na tom, jaký budu mít v létě kemp a jak na to budu připravený.

Letos tedy ještě dokončíte sezonu v Red Deeru?
Přesně tak. Zbývá nám pět zápasů do konce základní části a pereme se o play off, takže tady zůstanu. Po sezoně bych se měl podle informací mého agenta přesunout do Manchesteru.

Dali Vám najevo, jak blízko nebo daleko teď k NHL máte?
Vůbec ne, to sám vím. Blízko nebo daleko NHL jsem tak, jak budu sám připravený. Jestli budu v příštích letech chytat dobře, budu blízko. Pokud ne, tak se tam nejspíš nedostanu. Tak to tady chodí, teď už záleží jen na mě.

Brankářskou situaci na farmě v Manchesteru už znáte?
Znám všechny gólmany, které má Los Angeles ve svém systému. Mám jasné představy o tom, jak  těžké to bude. Jsou tam kvalitní brankáři, třeba J.F. Berube je o dva roky starší kluk, co má velký potenciál být jednou opravdu dobrým brankářem v NHL.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy