Bartošák čelí vážnému obvinění. Prý chtěl uškrtit přítelkyni

Aktualizováno 18. 11. 2015 22:29
Český hokejový gólman Patrik Bartošák, který bojuje o místo v týmu Los Angeles Kings v NHL a zatím nastupuje na farmě v AHL v Manchesteru, prý podle obvinění napadl přítelkyni, a chtěl ji dokonce uškrtit.
Patrik Bartošák
Patrik Bartošák | Foto: Red Deer Rebels

Manchester (Los Angeles, USA) - Dvaadvacetiletý hokejový talent Patrik Bartošák má průšvih. Český gólman, který bojuje o místo v týmu Los Angeles Kings v NHL a zatím nastupuje na farmě v AHL v Manchesteru, prý podle obvinění napadl přítelkyni, a chtěl ji dokonce uškrtit.

Bartošák vyhrožoval dívce smrtí

Podle serveru unionleader.com se Bartošák v pondělí večer v Country Clubu Drive dopustil na dvacetileté dívce hned sedmi provinění. Prý ji chytil za ramena, přitlačil ke zdi a začal dusit, udeřil ji do prsou, do tváře i do nohou. Navrch jí prý i vyhrožoval.

"Jestli nemáš co říct, tak tě zabiju. Praštím tě do tváře, pokud budeš mlčet. Doufám, že je ti jasné, že tě nakopnu a uspím, než odejdu," jsou věty, které údajně křičel na přítelkyni.

Hned v úterý dostal Bartošák soudní obsílku, ale zatím je stíhán na svobodě, protože zaplatil kauci 10 tisíc dolarů. Český gólman sice před rokem podepsal nováčkovskou smlouvu s Los Angeles Kings, dál ale stráží branku Manchesteru Monarchs, kde loni vychytal týmu Calder Cup v AHL.

Selhal vzdělávací systém klubu?

Vedení Los Angeles Kings nejdříve k Bartošákovu k případu vydalo jen krátké prohlášení. Uvedlo, že jde o závažná obvinění a klub zjišťuje další informace. Později ale českému brankáři pozastavilo platnost smlouvy.

"Bereme záležitost velmi vážně. Jsme extrémně zklamaní i proto, že jsme zavedli vzdělávací programy (pro hráče) vedoucí k prevenci domácího násilí. Jedná se o první krok. I nadále budeme shromažďovat informace a sledovat soudní řízení," uvedli zástupci klubu.

Králové totiž museli podobný případ řešit i v minulé sezoně, kdy byl za napadení manželky odsouzen ruský obránce Vjačeslav Vojnov. Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru po tříměsíčním vězení zámořskou kariéru přerušil a momentálně působí v Petrohradu.

před 19 minutami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.