Balašicha je krok od senzačního titulu v ruské KHL

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 4. 2010 20:30
Vítězství ve slovenské extralize obhájily Košice

Praha - Hokejisté Balašichy vyhráli ve finále Kontinentální hokejové ligy proti obhájcům titulu z Kazaně třetí utkání v řadě a jsou jednu výhru od svého premiérového prvenství v soutěži.

Na výhře 3:2 v pátém zápase série na ledě Balašichy se podílel i český obránce Filip Novák, který gólem v 15. minutě srovnal na 1:1. Vítězný gól domácích vstřelil ve 47. minutě Děrljuk, a rozhodl tak o tom, že se Balašicha ujala vedení 3:2 na zápasy.

Paradoxní na celé sérii je to, že až v tomto zápase uspěl ve finále domácí tým. Balašicha úvodní dva domácí zápasy prohrála, Kazaň, která loni získala titul v premiérovém ročníku KHL, však svého soupeře v dalších dvou zápasech 'napodobila'

Šestý zápas série se hraje v neděli v Kazani. Pokud by Balašicha nevyhrála, o držiteli Gagarinova poháru by se rozhodlo v úterý na jejím ledě.

Košice přivedl k titulu český trenér Rostislav Čada

Z ligového titulu se naopak už mohou radovat svěřenci českého kouče Rostislava Čady z Košic. Obhájci titulu porazili v šestém finálovém utkání Slovan Bratislava 5:2 a sérii vyhráli 4:2.

Velkou zásluhu na titulu má český útočník Petr Šachl, který v 49. minutě vstřelil vítězný gól. Spolu s ním se mohou radovat i jeho krajané Marek Vorel a Michal Šeda.

Trenér Čada se tak stal třetím českým trenérem, který slovenskou extraligu vyhrál. Smutnit naopak může jeho krajan na lavičce soupeře Antonín Stavjaňa, jehož tým suverénně ovládnul základní část.

Finále KHL - 5. zápas:

Balašicha - Kazaň 3:2 (za domácí Novák 1+0), stav série 3:2.

Finále slovenské extraligy - 6. zápas:

Košice - Slovan Bratislava 5:2 (za domácí Šachl 1+1, Vorel 0+1), konečný stav série 4:2.