Ani Ručinský, ani Výborný. Ve Spartě září Černošek

Ivo Pospíšil
22. 9. 2008 11:30
V zápase byly rozhodující přesilovky, ví Baďouček
Hokejová Sparta si připsala další tři body
Hokejová Sparta si připsala další tři body | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Marek Černošek se v posledních dnech stal střelcem důležitých branek. Ačkoliv je obránce, dokázal v neděli navázat na svou vítěznou trefu z Třince a přidal další rozhodující zásah tentokráte do sítě Znojma.

Gól dvaatřicetiletého zadáka zajistil holešovickému celku další tří body za vítězství v poměru 2:1.

"Byl to těžký a nepříjemný zápas. Zase jsme prohrávali a ve druhé třetině spálili moře šancí. Bylo to vydřené vítězství," uvedl zkušený bek těsně po skončení duelu.

Přečtěte si také: Ručinský zavelel k obratu, Sparta zdolala Znojmo

Po nevýrazné první třetině začala být Sparta v dalších chvílích aktivnějším týmem. Akce domácích však často končily u brankáře Trvaje, kterého do osmačtyřicáté minuty překonal jen tvrdou střelou Martin Ručinský.

Dvanáct minut před koncem však přišla Černoškova chvíle. V přesilové hře dostal přihrávku od Ondřeje Kratěny a přesnou střelou švihem rozhodl. 

"Mám teď štěstí. Kdyby se mě i nadále drželo, tak bych se samozřejmě nezlobil," usmíval se a dodal: "Střílel jsem kolem nohou obránce a podle reakce Trvaje si myslím, že nic neviděl, protože nestačil ani sklapnout betony."

Mužstvo je nyní lépe vyvážené

Trenér František Výborný se před několika dny rozhodl zasáhnout do elitní první formace, kam místo Petra Tona poslal mladíka Martina Látala. Ton se následně připojil do třetí řady k Langhammerovi s Podlešákem.

Čtěte více: Sparta vsadila na mladou krev a probudila Ručinského

Tento tah se zatím Spartě vyplácí, neboť jak Ručinský, tak i Ton opět střelecky pookřáli.

"Je znát, že ty tři pětky jsou daleko silnější, kompaktnější a mohou rozhodovat kterékoliv zápasy. Je to teď dobře vyvážené," myslí si Černošek.

Pochopitelně zklamaný byl po zápase asistent kouče hostujícího celku Václav Baďouček. Ten si byl dobře vědom, že jeho svěřenci mohli v Praze nějaký ten bod získat.

"Naše mužstvo odevzdalo kvalitní výkon. Myslím, že ve hře pět proti pěti jsme byli Spartě více jak rovnocenným soupeřem. V zápase však byly rozhodující přesilovky, které dokázali domácí zužitkovat a strhnout tak vítězství na svou stranu," přiznal po zápase asistent trenéra Rulíka.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy