Ani Jágr nepomohl vadnoucím Rangers

ČTK, SportPlus
25. 2. 2007 7:30
New York - Ani branka Jaromíra Jágra nepomohla hokejistům New Yorku Ranges zdolat v sobotním utkání NHL Columbus.
Brankář New Yorku Islanders goalie Rick DiPietro chtá střelu centra Montrealu Canadiens Gartha Murrayho. | Foto: Reuters

Jezdci si tak připsali čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů. Rangers nestačil ani dvougólový náskok a podlehli Blue Jackets 2:3.

"Potřebovali jsme nutně tohoto soupeře porazit a nepovedlo se nám to," litoval po utkání kouč Tom Renney. Rangers už v šesté minutě vedli 2:0, jenže ještě před první přestávkou snížil Anders Eriksson a v druhé třetině Columbus rozhodl o svém vítězství dvěma góly ve vlastním oslabení.

• Všechny výsledky NHL najdete ZDE

"Po první třetině jsme úplně přestali hrát. Neumím si to vysvětlit," řekl novinářům zklamaný Jágr, jehož spoluhráč Martin Straka zápas nedohrál. V druhé třetině odstoupil kvůli blíže nespecifikovanému zranění v horní části těla.

"Věděli jsme, že Rangers potřebují získat body a chtěli jsme jim to překazit," prohlásil Rick Nash, útočník Columbusu, jenž má jen mizivou naději na účast ve vyřazovacích bojích. "Bylo nám jasné, že na nás vlítnou.

Otázkou bylo, jak dokážeme úvodnímu náporu odolat. Něco to ukazuje o síle našeho mužstva, když dokážeme v Madison Square Garden takhle otočit zápas," dodal Nash.

Tomáš Vokoun vychytal vítězství Nashvillu s Detroitem 4:3 v prodloužení. Souboj českých gólmanů se tentokrát nekonal, v brance Red Wings dostal před Dominikem Haškem přednost Chris Osgood.

Zářil však Vokoun, který zlikvidoval 41 střel, dvě asistence si připsal obránce Marek Židlický. Rozhodující gól vstřelil v nastaveném čase Peter Forsberg, který se tak dočkal premiérové trefy v dresu Predators po nedávném přestupu z Philadelphie.

"Podali jsme skvělý výkon ve vynikající atmosféře," pochvaloval si Forsberg, jehož tým díky vítězství vystřídal Detroit v čele tabulky Západní konference. "Bojovali jsme ze všech sil. Je to nádhera, že jsem konečně dal gól. A myslím, že náš útok se bude pořád zlepšovat," věří Forsberg, jenž nastupuje ve formaci s Paulem Kariyou a Martinem Eratem.

V druhé třetině se na chvíli toto trio rozpadlo, když Forsberg zamířil do kabiny. "Trefil mě puk do nohy. Muselo to vyřešit pár stehů," prozradil švédský útočník.

Útočník Tomáš Fleischmann přispěl v sobotním odpoledním zápase gólem k vítězství Washingtonu na ledě New Jersey. Hráči z americké metropole se díky jeho brance z 45. minuty dostali do vedení 4:1 a domácí pak dokázali už jen snížit.

Fleischmann se trefil osm sekund poté, co se vrátil z trestné lavice. "Pořádně jsem se tam bál. Kdyby Devils přesilovku využili, snížili by na rozdíl jediného gólu. Bylo úžasné, že jsem se pak dostal do brejku a proměnil ho," radoval se dvaadvacetiletý rodák z Kopřivnice, který dosud v NHL sehrál v dresu Capitals jen 23 zápasů

Třetí vítězství za sebou zaznamenali New Yorku Islanders, kteří doma porazili 3:2 Montreal. S dnešním soupeřem tak mají stejně bodů na sedmé příčce Východní konference, zajišťující postup do bojů o Stanley Cup. Po třech zápasech v dresu kanadského týmu skončila vítězná série slovenského nováčka mezi gólmany Jaroslava Haláka.

Gólman Halák poprvé v NHL prohrál

Obránce Roman Hamrlík se třemi nahrávkami podílel na úspěchu Calgary proti San Jose, Flames vyhráli 7:4.

Jednou přihrávkou se na výhře svých týmů podíleli také bratři Tomáš a František Kaberleové. Mladší z nich Tomáš oslavil vítězství Toronta ve Philadelphii 5:2, František se radoval z úspěchu Caroliny v Atlantě. Obhájci Stanley Cupu se po výhře 4:1 udrželi v elitní osmičce tabulky Východní konference.

"Naše obrana podala excelentní výkon," pochvaloval si kouč Hurricanes Peter Laviolette. "Perfektní práci odvedli také útočníci, kteří se poctivě vraceli a obráncům pomohli," dodal Laviolette.

Hořkost porážky poprvé v NHL poznal slovenský brankář Jaroslav Halák, jenž předtím vychytal pro Canadiens tři výhry. "Myslím, že druhý gól by nejraději vzal zpátky. Ale po něm chytal zase skvěle," prohlásil trenér Montrealu Guy Carbonneau.

"Nehráli jsme dnes vyloženě špatně, dobře jsme bruslili. Problém byl v našich přihrávkách, v prvních dvou třetinách jsme nedokázali založit kloudnou akci."

Milan Hejduk vsítil jeden gól v divoké přestřelce mezi Los Angeles a Coloradem. Domácí nejprve vedli 2:0, v průběhu třetí třetiny poté prohrávali 2:4 a 3:5, ale nakonec vybojovali vítězství 6:5 po samostatných nájezdech. Rozhodující penaltu proměnil útočník Kings Dustin Brown.

New Jersey - Washington 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
31. Janssen, 55. Pandolfo - 9. Jurčina, 23. Sjomin, 25. Pettinger, 45. Fleischmann. Střely na branku: 31:30. Diváci: 14.301.

New York Islanders - Montreal 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
3. Tambellini, 16. Blake, 31. Nielsen - 14. Souray, 44. Higgins. Střely na branku: 31:22. Diváci: 16.234.

Ottawa - Buffalo 6:5 (1:1, 3:1, 2:3)
15. a 56. Spezza, 27. Heatley, 28. Schubert, 29. Kelly, 43. Alfredsson - 3. a 52. Tallinder, 36. Roy, 41. Pominville, 48. Vanek. Střely na branku: 37:36. Diváci: 20.040.

NY Rangers - Columbus 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
3. Betts, 6. Jágr (Rozsíval, Průcha) - 19. Eriksson (Výborný), 32. Chimera, 36. Nash. Střely na branku: 42:25. Diváci: 18.200.

Atlanta - Carolina 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
49. Exelby - 16. a 54. Justin Williams (na druhou F. Kaberle), 18. Commodore, 60. Whitney. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.774.

Florida - Boston 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
32. a 48. Gratton, 5. Peltonen, 8. Weiss, 20. Horton, 33. O. Jokinen, 46. Gelinas - 35. Savard, 35. Boyes. Střely na branku: 52:27. Diváci: 16.816.

Nashville - Detroit 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
19. a 59. P. Kariya, 32. Legwand (Židlický), 63. Forsberg (Židlický) - 21., 23. a 55. Holmström. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, z 44 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 95,3 procenta. Střely na branku: 29:44. Diváci: 17.113.

Philadelphia - Toronto 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
39. Kapanen, 60. Gagne - 12. Steen, 33. O'Neill, 39. Kilger (T. Kaberle), 49. Sundin, 59. Pohl. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19.277.

Los Angeles - Colorado 6:5 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 3:3 - 0:0)
9. Kopitar, 15. Willsie, 50. Frolov, 56. Višňovský, 60. R. Blake, rozhodující sam. nájezd Brown - 25. Clark, 32. Laperriere, 42. Liles, 45. Svatoš, 53. Hejduk. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.118.

Calgary - San Jose 7:4 (2:0, 2:4, 3:0)
8. a 57. Langkow (na první Hamrlík), 36. a 41. Iginla (na první Hamrlík), 6. Phaneuf (Hamrlík), 40. Lombardi, 60. Nilson - 25. Carle, 26. Pavelski, 36. Grier, 39. McLaren. Střely na branku: 23:37. Diváci: 19.289.