Anaheim zdolal Calgary a postoupil

SportPlus, ČTK
4. 5. 2006 7:09
New York -   Anaheim se stal posledním postupujícím celkem do druhého kola play off NHL.
Útočník Anaheimu Teemu Selanne příjimá gratulace od spoluhráčůs Andyho MacDonalda (vlevo) a Dustina Pennera poté, co Selanne otevřel skóre zápasu na ledě Calgary. | Foto: Reuters

Ve středu zdolali Kačeři v rozhodujícím sedmém utkání Calgary 3:0 a celou sérii vyhráli 4:3.

Rozhodující dvoubrankový náskok si hosté vypracovali v první polcině druhé třetiny, kdy se trrefili Teemu Selänne a Ruslan Salej. Calgary se snížit stav nepodařilo, a tak vítězství a postup Mighty Ducks pečetil do prázdné branky v poslední minutě Jeff Friesen.

"Mnoho lidí v hokejovém světě nevěřilo, že můžeme postoupit do druhého kola, ale dokázali jsme to," radoval se střelec Selänne.

Druhému gólu v síti Flames předcházela chyba obránce Romana Hamrlíka. Český zadák se snažil vyhodit puk od své branky, ten však zachytil na modré čáře Vitalij Višněvskij,  bleskeově našel Salje, který vymetl horní růžek branky.

"Zklámání není ani začátkem popisu momentálních pocitů," smutnil po utkání obránce Calgary Robyn Regehr. "Byli jsme dnes matní, nehráli jsme s takovým sebevědomím, jak bychom měli," postesl si kapitán domácích Jerome Iginla.

Porážka Calgary znamená, že je pro potřeby reprezentace k dispozici obránce Roman Hamrlík, o jehož služby by podle středečního prohlášení trenér národního týmu Alois Hadamczik stál.

V semifinále Západní konference se Anaheim utká s Coloradem, druhou dvojici tvoří Edmonton a San Jose. "Proti Avalanche to bude tvrdá bitva. Teď už to zkrátka bude těžší a těžší," myslí si finský blesk Teemu Selänne.

Na Východě budou soupeřit Ottawa s Buffalem a New Jersey s Carolinou. Druhé kolo Stanley Cupu začíná v pátek.

"Calgary - Anaheim 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 26. Selänne, 40. Salej, 60. Friesen. Střely na branku: 22:32. Diváci: 19.289. Konečný stav série: 3:4.