Anaheim v play off poprvé prohrál, Chicago už vede 3:0

6. 5. 2015 7:09
Hokejisté Anaheimu přišli o třetí výhru v sérii s Calgary dvacet vteřin před koncem. Krok od postupu už je ale Chicago, které vyhrálo i v Minnesotě.
Calgary dokázalo vyrovnat 20 vteřin před koncem a zápas s Anaheimem vyhrát.
Calgary dokázalo vyrovnat 20 vteřin před koncem a zápas s Anaheimem vyhrát. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Calgary otočili třetí zápas 2. kola play off NHL s Anaheimem, zvítězili 4:3 v prodloužení a snížili stav série na 1:2. Ducks, kteří v úvodním kole vyřadili Winnipeg 4:0 na zápasy, tak utrpěli první porážku v letošních bojích o Stanley Cup.

Naopak krok od postupu do finále konference je Chicago, které vyhrálo 1:0 v Minnesotě a vede v sérii už 3:0.

Hráči Flames vstřelili v prvních dvou zápasech v Kalifornii jen jediný gól, před domácími fanoušky se ale favorizovanému soupeři dokázali vyrovnat. Přesto po první třetině prohrávali 1:2 a po druhé 2:3. Jenže Calgary je týmem obratů a jeden takový předvedli svěřenci trenéra Boba Hartleyho v úterý.

Hudler clonil před bránou

Nejprve dvacet sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal při přesilovce umocněné hrou bez brankáře Johnny Gaudreau.

V 5. minutě prodloužení pak rozhodl o výhře domácích Mikael Backlund, když jeho tým při signalizované výhodě uzamkl na dlouhé sekundy Anaheim v jeho obranném pásmu, švédský útočník nahodil puk od modré čáry před branku, kde si jej nešťastně srazil do vlastní sítě jeden z obránců.

Jiří Hudler se do statistik nezapsal, při rozhodujícím gólu ale odvedl výbornou práci při clonění před brankou.

Backlund mluvil o neskutečném pocitu

"Byl to neskutečně úžasný pocit. Je těžké to vyjádřit," snažil se Backlund popsat, co prožíval, když se za brankářem Frederikem Andersenem rozsvítilo červené světlo. "V první chvíli jsem nemohl uvěřit, že to skončilo v bráně. Ale když jsem viděl reakci spoluhráčů a fanoušků, kteří se mohli radostí zbláznit, došlo mi to. Neuvěřitelný pocit," dodal Backlund.

Chicago vyhrálo první dva domácí zápasy nad Minnesotou díky čtyřem vstřeleným gólům (4:3 a 4:1), tentokrát Blackhawks stačil na vítězství jediný. Dal ho v 15. minutě v přesilové hře Patrick Kane, který potrestal jediné vyloučení domácích Wild v celém utkání.

O zbytek se postaral brankář Corey Crawford, který zneškodnil všech 30 střel a poprvé v letošním play off vychytal čisté konto. "Nikdy to není jednoduché, zvlášť proti tomuto soupeři v jeho hale," uvedl třicetiletý gólman, který svými zákroky přiváděl hráče i fanoušky Minnesoty k zoufalství. Poznávacím znamením druhé a třetí třetiny bylo vzteklé dunění hokejek o mantinel, kterým si domácí hokejisté vybíjeli svou frustraci.

Crawfordovi se nicméně proti Minnesotě v play off daří dlouhodobě. V součtu s minulou sezonou, kdy se oba celky rovněž potkaly, vychytal pět výher v řadě, během nichž dohromady inkasoval jen šestkrát. "Nula je dobrá nejen pro mě, ale je vizitkou dobré práce celého mužstva. Soupeř hrál velmi dobře a dokázal nás zatlačit, ale týmovým výkonem jsme to vybojovali," dodal brankář Chicaga.

Západní konference - 3. zápasy:

Minnesota - Chicago 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 15. P. Kane. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19.349. Hvězdy utkání: 1. Crawford, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Granlund (Minnesota). Stav série: 0:3.

Calgary - Anaheim 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 3. Bollig, 25. Colborne, 60. Gaudreau, 65. Backlund - 7. Maroon, 15. Perry, 29. Beleskey. Střely na branku: 21:21. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Backlund, 2. Colborne (oba Calgary), 3. Despres (Anaheim). Stav série: 1:2.